Yağız Ali Yazdı : Cumhurbaşkanı’nın Malatya Ziyareti

 

Bundan bir kaç gün önce ”Dışarıdan Bakınca Malatya” başlıklı köşe yazımın sonunda sırada Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın teşekkürü var demiştim Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan için.

O teşekkür geldi.

22 Ekim 2022 Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan şehrimizdeydi.

Toplu açılış, gençlerle buluşma, STK’larla buluşma ve bir miting gerçekleştirildi.
Miting alanı her zaman olduğu gibi coşkulu ve doluydu.
Kapalı Spor Salonunda ”Mahalle Bizim Gençlik Bizim” şöleninde gençler salonu tıka basa doldurmuştu.

Sayın Erdoğan gerek miting alanındaki kalabalıktan gerekse Kapalı Spor Salonundaki gençlerden oldukça memnun oldu.
Hani AK Parti’ye destek gittikçe azalıyor söylemlerini çürütecek coşkulu bir kalabalık ve ilgi vardı.

Gençler AK Parti’den uzak söylemi de bu arada çürüdü..

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan miting alanındaki konuşmasında Malatya’ya yapılan genel hizmetlerin yanı sıra belediyelerin ve Malatya Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden övgüyle bahsetti.

Malatya Büyükşehir Belediyesi için ayrı bir parantez açarak, bütçeleri kat be kat daha fazla olan büyükşehir belediyeleri para yok diyerek hizmet yapmıyorlar. Gelsinler Malatya’yı örnek alsınlar. Malatya adeta şantiyeye dönmüş durumda diyerek Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan’dan övgüyle bahsetti.
Mensubu olduğu partinin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı tarafından övgüyle bahsedilmek elbette bir belediye başkanı için başarıdır.

Sayın Erdoğan bundan bir kaç ay öncede hizmet görmek istiyorlarsa gitsinler Malatya’ya baksınlar dediğinde, şehrimizde yapılan hizmetle Malatya Büyükşehir Belediyesi kast edilmedi dedikodusu ortalıkta bir zaman dolaştı.
Sanırım 22 Ekim 2022 Cumartesi günü miting alanındaki sözlerinin ardından kimse artık Malatya Büyükşehir Belediyesini kast etmedi diyemeyecek..

Cumhurbaşkanı bizzat Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden övgüyle söz etti.
Ayrıca Belediye ziyareti çıkışında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan’ı aracına alarak birlikte STK toplantısına geçtiler.

STK toplantısında iş insanlarının da bir arada bulunduğu masada iş insanlarının Sayın Selahattin Gürkan’ın başarılı hizmetler yaptığından bahsetmişler hatta ikinci dönemde bu hizmetlerin devam etmesi temennisinde bulunmuşlar.
Sayın Erdoğan’da inşallah deyince şehrimiz milletvekillerinden bir tanesi hayırlı olur diyor. Sayın Erdoğan hayırdır diyerek gülümsemiş.
Akla şu geliyor bu sözlerin ardından.
Milletvekili olarak görev yaptığı bir dönemde Büyükşehir Belediye Başkanlığına göz kırpanların olduğu, konusunun Sayın Erdoğan’ın kulağına kadar gittiği anlaşılıyor.
Oysa aynı partinin mensubu olan bir belediye başkanının başarılı olması o şehrin milletvekillerini de sevindirmesi gerekmez mi?

Dışarıdan bakınca Malatya Büyükşehir Belediye Hizmetleri övgüye mazhar olurken, içerden çelme takılması, hizmetlerin küçümsenmesi şehrimiz için büyük kayıptır.
”Marifet iltifata tabidir metasız eşya zayidir” kabilinden başarılar hep birlikte alkışlanmalıdır.
Ülkenin bir numaralı ismi olan Cumhurbaşkanı yapılan hizmetleri taktir ediyor.
Ülkenin ikinci ismi Cumhurbaşkanı Yardımcısı yapılan hizmetlerden övgüyle bahsediyor.

Başbakanlık yapmış bir isim olan Binali Yıldırım Malatya’daki hizmetleri ve birlik beraberliği örnek gösteriyor.
Hala birileri Malatya Büyükşehir Belediyesi ne yaptı diyorsa o zaman ya görmüyor ya işitmiyor ya da başka hesaplar peşinde.

HABER ANALİZ
Yağız Ali