Milli Sporcu Murat Tan ,Türkiye Boks Federasyonu Malatya İl Temsilciliğine atandı

Malatya’da Sporun önde gelen isimlerinden Anadolu Kaplanı Ünvanıyla tanınan Milli Sporcu Murat TAN Türkiye Boks Federasyonu Malatya il temsilcisi olarak atanmıştır.

 

Peki Murat TAN kimdir.

 

 

 

ilkokulu, Ortaokul ve Lise Eğitimini Malatya’da tamamlayan TAN Erzincan Binali Yıldırım Üniveristesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde Lisans Eğitimini tamamlamıştır. Yüksek Lisans Eğitimini Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde sürdürmektedir.
Kariyerini bir çok dereceyle süsleyen Anadolu Kaplanı Ünvanıyla tanınan Milli Sporcu Murat TAN Defalarca Türkiye Şampiyonlukları yasamış Milli Takımda defalarca yer almış ve bunlardan bazıları Avrupa,Avrasya,Balkan ve Uluslararası gibi bir çok Şampiyonluklar yaşamıştır.

 

Amatörde 200 maçın üzerinde maça çıkmış Profesyonel olarak ilimizi ve Ülkemizi Malatya’da hatta Doğu Anadolu Bölgesinde temsil eden tek isim olmuştur.

 

Türkiye Boks Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Murat TAN Bizlere laik gördükleri bu görevi geleceğimiz olan Malatya’mızın güzide gençlerimize rehberlik edip Boks Sporunu sevdirmek ve daha iyi yerlere taşımak bizlerin asli görevidir dedi.