Malatya Amatörü Nereye

U14 Liginin sona ermesiyle birlikte genel anlamda klüplerin lige katılmak için maddi anlamda zorluklar çektiğini gözlemledim.

Özellikle takip ettiğim bu ligde maddi imkanlar dahilinde maçların da çekişmeli,aynı zamanda yöneticilerin,teknik ekibin ve sporcuların işin ciddiyetini ve bu işi gerçekten severek yaptıklarını gördüm.

Fakat bir teknik adam gözüyle baktığım zaman Amatör’de ileriki zamanlarda sporcu yetiştirmek veya iyi sporcu çıkarmak adına çok geride kaldığımız da maalesef en büyük sorununuz olacak .
Şuan oynanan gençler ligi de dahil parmakla gösterilecek bir kaç oyuncu dışında gelecek vadeden oyuncuyu bulmakta, Malatya amatör ü olarak görmemiz mümkün olmayacak.

Kısaca örnek verecek olursak BAL Ligi’nde bulunan takımlarımıza baktığımız zaman bir kulübümüzün ligden çekilmesi,diğer kulüblerimizinde içinde bulunan sporcularımızın büyük çoğunluğu nun dışardan transfer yapması bunların en güzel örneğidir..
Malatya olarak şuna dikkat etmemiz gerekir.Tesvik etmek.! Her konuda bu takımlara destek olmak ,aksi halde ilerleyen zamanlarda yok olan bir Amatör olarak karşımıza çıkacaktır.

Burda özellikle ayrı bir parantez de kulüplerin teknik ekibi seçerken titiz davranmaları gerektiği dir. Ayrıca bir parantez de Hakemler konusu na açmak gerekir.
Özellikle takip ettiğim bir konu,ki yeni görev alan hakemlerimiz U14 ligi olmasına rağmen , kararsız tutum sergilemeleri. Budan kaynaklı o yaştaki çocuklarda bile olaylara sebebiyet vermekte. Birileri maç yönetsin diye atama yapılmamalıdır. Önce bu konuda kendilerini yetiştirmesi gerekir.

Genel olarak baktığımızda Malatya amatörü olarak her anlamda , ilerleyen zamanlarda sorun yaşayacağımız günler gelecektir. Bunların önlemi mutlaka alınmalıdır.Aksi halde Malatya bu konuda küme düşecektir.