Müslüm Gürses – “Gurbetçi (Mahzendeki Şarkılar 3)”

5 Temmuz 1953 yılında dünyaya gelen Müslüm Gürses’i Bundan 9 yıl önce 60 yaşında kaybettik. Geride bıraktığı eserleri o eserlerde insanları etkileyen ses rengi, şarkıları anlatımı, hayat hikayesi, mütevazi duruşu ile sevgisi büyüyerek kalplere girmeyi başardı.

Elenor Müzik olarak, Müslüm Gürses ile 1983 yılında başlayan çalışmamız hala devam ediyor.

Müslüm Gürses Elenor Müzik için bir şans böyle büyük bir star ile çalışmak her şirkete nasip olmaz. Ben kendisiyle çok uzun süre çalışan 50 albüm yapan bir yapımcıyım bu da aramızın iyi olduğu istikrar ve uyum içinde çalıştığımızı gösterir. Dünya standartlarında da bu kadar yıl ve albüm sayısı rekor olabilir. Müslüm Gürses müzik hayatının en önemli çıkışlarını ELENOR MÜZİK’te yaptı şöhret basamaklarını birlikte tırmandık.

Müslüm Gürses tam anlamıyla gerçek kişidir. Mütevazi, insanları ve hayvanları seven çevresine ailesine her zaman faydalı olmaya çalışan şefkatli, saygılı, sevgili, güvenilir, çalışkan bir kişiliktir. Tam anlamı ile kendini işine şarkılarına, sanatına adamış bir kişi idi. Hiç bir şekilde maddiyat ile uğraşmazdı. Baba iş hayatının tamamını hayat arkadaşı Muhterem Nur’a emanet etmişti.

Mahzendeki Şarkılar-3

MUHTEŞEM CANDAN yapımcılığında dinleyeceğiniz Mahzendeki şarkılar -3 albümünün 3. Eseri, GURBETÇİ’nin bestesi YUNUS BÜLBÜL,  sözleri HALT ÇELİKOĞLU,  yönetmenliği  SENDUR  AYDIN , Mix ve  masteringi ise OZAN BEYDAĞI’na  ait.