İKİ DEV OYUNCU “REFLECTION (AKİS)” FİLMİNİN BAŞROLLERİNDE BİR ARAYA GELDİ!

Usta oyuncu Selçuk Yöntem ve son dönemin parlayan yıldızlarından Taro Emir Tekin, 23 Eylül’de sinemalarda izleyiciyle buluşmaya hazırlanan yönetmen İlker Savaşkurt’un ödüllü “Reflection (Akis)” filminin başrollerinde bir araya geldi!

 

 

“Reflection” için birlikte kamera karşısına geçen Yöntem ve Tekin, başarılı oyunculuklarını bu defa İngilizce konuşan karakterleriyle ortaya koyuyorlar. Selçuk Yöntem, gizemli ve tekinsiz Aziz Sodom karakteriyle merak uyandırırken Taro Emir Tekin ise ilk sinema filminde, doyumsuzluğunun bedelini ödemek zorunda kalan genç bir adam olan Raven’a hayat veriyor. Aziz Sodom’un Raven’ın aklına girmesiyle evrilen fantastik hikâye, seyirciyi öngörülemez bir sona sürüklüyor.

 

İngilizce olarak çekilen bir Türk filmi olma özelliği taşıyan “Reflection (Akis)”, İstanbul’un turistik açıdan popüler bir noktasında yer alan bir otelde bir araya gelen farklı milletlerden insanların yalanlar, yüzleşmeler ve erken bir kıyamet etrafında birleşen hikâyesini anlatıyor.

Ödüllü ilk filmi “Damat Koğuşu”yla adından söz ettiren İlker Savaşkurt’un yönetmenliğini üstlendiği ikinci uzun metraj sinema filmi “Reflection”, New York’ta düzenlenen ve dünya prömiyerini yaptığı 16. Harlem Uluslararası Film Festivali’nden En İyi Yabancı Film Ödülü’yle döndü. Türkiye’de ilk kez 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde seyirciyle buluşan “Reflection”, Sofya’da gerçekleştirilen Uluslararası CineLibri Film Festivali’nin de resmi seçkisinde gösterildi.

Mehmet Kala’nın 2012 yılında kaleme aldığı bir tiyatro oyunundan Savaşkurt’un uyarladığı, senaryosuna yine Kala’nın imza attığı filmde Selçuk Yöntem ve Taro Emir Tekin ile birlikte Yasemin Szawlowski, Ali Süreyya Tuncer, Elit Andaç Çam, İbrahim Aköz ve Avrupalı aktörler rol alıyor.