Eray Şahin’in Yeni Şarkısı ‘Boş Yanın’ Müzikseverlerle Buluştu

Eray Şahin yepyeni şarkısı “Boş Yanın”ı Süper Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.

Güçlü sesi ve başarılı sahne performanslarıyla müzikseverlerin severek takip ettiği Eray Şahin, 2019 yılından bu yana yayınladığı “Dönsek Başa” ve “Gittiğimden Beri” şarkılarının ardından, bu kez ilk defa söz ve müziği kendisine ait bir şarkıyla dinleyici ile buluştu. Şarkının düzenlemesi, mix ve mastering’i daha önceki iki single’da beraber çalıştığı Emrah Demirtürk tarafından yapıldı.

Şarkının video klibi de şarkının enerjik ruhuna uygun olarak Utku Çılgın tarafından çekildi.

Eray Şahin: “İlk defa kendi bestelediğim bir şarkıyı dinleyiciye sunmanın heyecanını yaşıyorum. Dilerim herkes bunu kendi iç sesiymişçesine benimser ve benimle söyler” dedi.

Eray Şahin Hakkında :

Eray Şahin, İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini tamamladıktan sonra Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Bölümü’nden mezun oldu.

 

Ortaokulda babasının hediye ettiği klasik gitar ile müzik yolculuğuna çıkan şarkıcı, lise yıllarında yükselen heavy metal akımı ve çevresindeki arkadaşlarının da müziğe ilgi duymaları birlikte kurdukları rock grubunda bas gitar çalmaya ve vokal yapmaya başladı.

Kırgız Opera sanatçısı, vokal koçu Erlan Zhandarbay ile çalışmalarına ara vermeden devam Eray Türkçe şarkıların yanı sıra, İngilizce, Rusça, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca ve Fransızca şarkılar da söylüyor.

Eray Şahin, yaz boyu sürecek elektronik ve akustik iki ayrı set-up ile konserler için repertuar ve YouTube için hazırladığı akustik cover çalışmalarına devam ediyor.

2019 yılından bu yana yayınladığı “Dönsek Başa” ve “Gittiğimden Beri” teklileri ile müzikseverlerin beğenisini toplayan Eray Şahin’in yepyeni şarkısı “Boş Yanın” Süper Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda.