Yetimler Kervanından Aşure etkinliği

Malatya’da Muharrem Ayı dolayısıyla aşure etkinlikleri devam ediyor. Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Muharrem Ayı nedeniyle 4 bin kişilik aşure ikramı yapıldı.

Malatya’da Muharrem Ayı dolayısıyla aşure etkinlikleri devam ediyor. Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Muharrem Ayı nedeniyle 4 bin kişilik aşure ikramı yapıldı ve ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi verildi.

 

“Muharrem ayı nedeniyle aşure etkinliği düzenliyoruz” ifadelerini kullan Malatya Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma dernek Başkanı İhsan Çolak

Muharrem Ayı vesilesiyle böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Aşurenin bizim için önemlidir. Buradaki en dikkat çeken yönü, aşurenin içerisindeki farklı tahılların bir araya getirilerek tatlı bir sunum olmasıdır. Ülkemizdeki farklılıklar zenginliğimizdir düsturu ile tatlı bir ortama vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Çolak, ailelere aşure ikramında bulunduklarını belirtip, “4 bin kişilik hazırladığımız aşureyi ikram ediyoruz. Vatandaşlar evlerine götürüyorlar. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah hayırlarınız kabul etsin” dedi.

 

“Aşure kardeşliğimizin temsildir”

Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkan Yardımcısı Tülay Ayaz ise Dernek binamızda muharrem ayı nedeniyle aşure etkinli düzenliyoruz emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Toplam iki gün sürecek aşure etkinliğimiz 500 yakın ailemize aşure ikramımız olacak aşure kalbimizde bir ısı olarak devam ediyor. Bizleri bir araya getirmesi açısından bütün ve kardeşlik kavramı içerisinde tutan çok kıymetli bir etkinlik aşurenin içerisindeki her bir tadı temsil eden bizleri bir araya gelerek. Kardeşliğimiz pekiştirerek her gün yeniden canlandırarak Ülkemiz ve memleketimizin her bir köşesinde bu tip kavramların diri tutulmasıyla kardeşliğimiz bir katkı sağlanacaktır Aşurelerin ne kadar kıymetli olduğunu Malatya Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak bizler görüyoruz. Bize destek verenlere ve gönüllü ailelerimize teşekkür ediyoruz

Haber: Selçuk Dönmez