Muhtarlar DSİ 9. Bölge Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Malatya’nın Battalgazi ilçesine bağlı muhtarlar, Elazığ’da bulunan DSİ 9. Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek yapılması planlanan gölet ve barajlarla ilgili istişarelerde bulundular.

Malatya Battalgazi Muhtarlar ve dernek üyeleri Malatya Battalgazi ilçesi sulama suyu koordinatörü Mehmet Nuri Alan ile birlikte Elâzığ DSİ 9. Bölge Müdürü Kenan Akyürek ‘i ziyaret hayırlı olsun temennisinde bulundular.

“Battalgazi ilçemizde sorun ve sıkıntılarımız anlatacağız” ifade eden .Malatya Battalgazi muhtarlar heyeti Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürlüğünde yönetime yeni gelen Kenan Akyürek’i tebrik ederek iyi dileklerde bulundu. Malatya Battalgazi sulama suyuna çözüm üretecek projelerin de ele alındığı ziyarette konuşan Mehmet Nuri Alan, “Bölge müdürümüz çok pozitif bir yaklaşım gösterdiler. Projelerin başında Beypınarı, şilen, yargın ve yeniceyle ilgili gelinen nokta itibarı ile bizlere bilgi verdiler. Daha önce yapılan ölçümlerle ilgili baraj ve göletlerin topografik yapısıyla ilgili bilgiler verdiler ve gereken incelemeleri başlattıklarını belirttiler” dedi.

“Ümidimiz, şilan’ın da projeye dâhil edilmesi”

“Bizim ümidimiz bey pınarının proje kapsamında büyütülmesi ve şilan’ın da incelemeler ile birlikte bu projeye dâhil edilmesi. Tabi ki bunun yanında yenicenin inşaatına başlanacağı müjdesini de burada aldık. İlgilerinden dolayı biz kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bundan sonraki süreçte de görevlerinde başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Elazığ’ DSİ 9. Bölge Müdürü Kenan Akyürek “Amacımız topraklarımızı suya kavuşturmak” dedi.

“Çiftçilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceklerini belirten Elazığ’ DSİ 9. Bölge Müdürü Kenan Akyürek, Projelerde zorlukların olacağını ve bu zorlukları mümkün olduğunca aşmaya gayret göstereceklerini dile getiren Akyürek, “Bölgemizde tabi ki sorunlarımın olacaktır önemli olan bu sorunları görebilmek ve zamanında çözüm üreterek tespitini yapmak ve harekete geçebilmektir. Bu anlamda herkes şundan emin olmalıdır ki. Biz elimizden geleni en iyi şekilde yapacağız. Amacımız topraklarımızı suya kavuşturmak. Mümkün olduğunca toprağımızı tarıma kazandırmalıyız. Gün geçtikçe tarımın önemi artmaya devam ediyor ve bizde buna önem vererek ülkemize değer katmaya devam edeceğiz. Tabi ki bazen istemek de yeterli olmuyor teknik anlamda sıkıntılar yaşayabiliriz. Ancak bu sıkıntıları da bizler mümkün olabildiğince aşmak için gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Haber : Selçuk Dönmez