Malatya’da Sokak Hayvanlarına Barınak Yapıldı,Mama Dağıtıldı

Malatya’da sokakta yaşayan hayvanlara  “4 ekim Hayvan Hakları günü” münasebetiyle düzenlnen etkinlikte barınak yapıldı ve mama dağıtıldı.

 

Türk Kızılay Malatya Şubesi Engelsiz Kızılay ekibi tarafından 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında gönüllülere birlikte sokak hayvanlarına barınaklar inşa edildi ve yine sokak hayvanları için mama dağıtımı faaliyetinde bulunuldu.

 

 

Türk Kızılay Malatya Şubesi Engelsiz İl Başkanı Gülhan İNCE yaptığı açıklamada;

 

“Hilalin Gölgesinde Gönüllülük Engel Tanımaz” sloganıyla ekip arkadaşları ile birlikte yola çıktıklarını belirterek Kızılay çatısı altında engel tanınmadığını gösterdiğimiz Engelsiz Kızılay çatısı altında; misyonumuz gereği engelli arkadaşlarımızın hayatın her alanında eşit koşullarda, hayata tam ve etkin katılımlarını sağlamak için faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

 

Bu kapsamda yaptığımız faaliyetlerle engelli bireylerin gönüllü katılım sağlayarak Kızılay faaliyetlerinde ve yardım süreçlerinde aktif görev almalarını sağlayacak gün geçtikçe de büyüyen bir aileye sahibiz.

 

4 Ekim Hayvanları Koruma günü kapsamında da Malatya ilinde ve ilçelerinde faaliyet göstererek sokaklarda yaşayan hayvanlar için kendi imkânlarımız ile barınaklar inşa ettikve sokak hayvanlarının yaşamına destek sunabilmek amacı ile çeşitli yerlerde mama ile besleme yaptıklarını”

 

İfade ederek bu çalışmalarında kendilerine desteklerini esirgemeyen Türk Kızılay Malatya Şube Başkanlığına, emeği geçen gönüllülerimize ve Şube Başkanımız Sayın Osman Korkut’a teşekkürlerimizi sunarız demiştir.