İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Teşkilatından “Çantasız Öğrenci Kalmasın” Kampanyası

İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Teşkilatı ve Kadın Politikaları Başkanlığınca organize edilen “Çantasız öğrenci kalmasın ” kampanyası kapsamında dar gelirli ailelerin öğrencilerine çanta ve kırtasiye yardımı yapıldı.

 

İlçe Teşkilatının ilgili birimlerince yapılan saha araştırmalarıyla tespit edilen ailelere gerekli yardımlar elden yapıldı. Kampanya ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Serdar YILDIZ “Uzun süredir partimizin saha çalışmalarına hemşehrilerimiz şahitlik ediyor. Bu çalışmalar esnasında öne çıkan başlığın yoksulluk olduğunu görüyoruz. Bu sıkıntı okulların açılacağı hafta öncesinde derinleşerek kendini daha da hissettiriyor. Dar gelirli vatandaşlara büyük külfet getiren eğitim masrafları geçen yıldan buyana en az 2 kat artmış durumda.

Mevcut eğitim sisteminin şart koştuğu; çanta,kırtasiye,okul forması,spor malzemeleri ve daha sayamadığımız bir çok materyalin dar gelirli aileler tarafından temin edilmesi mümkün görülmemektedir. Sosyal devletin ivedilikle bu alandaki eksiklikleri gidermesi gerekmektedir. Kendi imkanlarımız dahilinde bir nebze olsun bu sıkıntıları gidermeye çalışıyoruz ancak bölgemizde birçok aileye de ulaşamadığımızın farkındayız.

 

Bu noktada imkanı olan hemşehrilerimizden duyarlılık bekliyoruz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ” Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.”