Yine Yeşilyurt Belediyesi, Yine Bu Şahıs!

Skandal olaylarla gündeme gelen Mehmet Çınar’ın başkanlığındaki Yeşilyurt Belediyesi, bu kez de Cumhuriyet Bayramı dönemine denk getirdiği bir başka skandal organizasyonla gündem oldu.

Bu belediye, ‘Cumhuriyet Haftası’ olarak da adlandırılan dönemde “Çocuk Kitapları Festivali’ adı altında düzenlediği 1 hafta süreli etkinliğe davet ettiği isimlerden biri, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığının en önde gelen isimlerinden, Mustafa Armağan oldu. Bu belediyenin, 29 Ekim günü başlayacağını açıkladığı festivalin programına göre, 4 Kasım günkü söyleşi programında Mustafa Armağan yer aldı.

 

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınlanan kutlama mesajlarından birinin sahibi olan, mesajında Cumhuriyet ve Atatürk’e güzellemeler yapan Çınar’ın başkanı olduğu belediyenin organizasyonundaki konuklardan birinin, bulduğu her fırsatta Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurtuluş Savaşına, bağımsızlık mücadelesine, kurucu değerlerine hakaret eden, gerçek dışı iddialarla gölgelemeye ve karalamaya çalışan biri olması, bilinen bir çocuk kitabı olmayan bu şahsın ‘Çocuk Kitapları Festivali’ adı altındaki bir organizasyonda yer alması ‘sinsi ve Cumhuriyet, Atatürk karşıtı mahfillere mesaj verme’ çabası olarak değerlendirildi.

Geçmişte Ahmet Çakır yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi, Hacı Uğur Polat yönetimindeki Yeşilyurt Belediyesi’nin organizasyonlarında da yer alan Mustafa Armağan, FETÖ’nün yayın organlarında da yazmasına rağmen, Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı çevrelerin bugün faaliyette olan yayınlarında da kendine yer buluyor ve ‘düşmanlık’ derecesindeki görüşlerini buralarda dile getirmeye devam ediyor.

 

Böyle bir ismin, ‘Sahte UNESCO Ödülü’ ve “Gri Pasaport Düzenleterek Yurt Dışına İnsan Kaçırma’ skandalları ile ülke gündemine gelen Yeşilyurt Belediyesi’nin çocukların adının kullanıldığı bir organizasyona ‘sızdırılması’ ve bir kez daha Malatya’da ağırlanmasıyla ilgili olarak Yeşilyurt Belediyesi’nin gerekçesi ve açıklaması merak ediliyor.

 

Kaynak : malatyahaber.com