Yenimalatyaspor’da Ahmet Yaman Dönemi

Malatya Derin Haber – Kayhan İNCEOĞLU

       Süper ligden düşen ve çok sıkıntılı süreçlerden geçen Yenimalatyaspor’da yapılan olağanüstü kongrede tek liste ile gidilen seçimlerde Ahmet Yaman resmen Yenimalatyaspor Kulübünün Başkanı oldu.

        Malatya’nın önemli iş Adamlarından Eryaman İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ahmet Eryaman Başkanlık seçimi sonrası kürsüde kısa bir konuşma yaparak herkesi Yenimalatyaspor’un başarısı için Birlik ve Braber olmaya davet eden Yenimalatyaspor Kulüp Başkanı Yaman: “İnşallah Malatyaspor’u el birliği ile hak ettiği yerlere getireceğiz. Sıkıntılar ve sorunlar var ama bu takımı ligde tutmak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz” dedi.

YAMAN“ YENİ DÖNEME BİRLİKTE VESİLE OLACAĞIZ”

         Başkan Yaman: “İnişli çıkışlı bir yolculuğu olan kulübümüzün bundan sonraki yolculuğunun hep çıkışta olacağına olan inancım tamdır. Olumlu olumsuz birçok gelişmeler yaşandı ama bugün Şemsi Tebrizi’nin dediği gibi “Güzel bir şeye başla. Ama hep güzel olsun.” Bizde öyle yapalım.

          Artık bugünden itibaren yepyeni bir dönemin başlamasına vesile olmak için buradayız. Ben sporun ve daha özel de Futbolun stadyumlardan, oyunculardan doksan dakikalardan daha büyük olduğunu düşünüyorum. Kişiler enler üzerinden değil sistem üzerinden gitmenin başarının altında yatan diğer önemli bir faktör olduğuna inanıyorum. Bir kültürel değişim başlatmalıyız.

          İlimizin sosyal ve kültürel gelişimine de büyük ölçüde hizmet etmeliyiz diye düşünüyorum. Tüzüğümüzde de yer aldığı üzere; Yeni Malatyasporu kalkındırmak, Dünya çapında başarılı saygın, lider istikrarlı, idari ve mali yapısı kuvvetli, alt yapısı güçlü, ilimizin spor eğitimine katkı sunmanın yanında ilimizdeki spor kültüründen yola çıkarak ahlaki ve sosyal değişime hizmet etmek için geliyoruz.” dedi.