Yeniden Refah Partisi Malatya İl Kongresi Miting Havasında Yapıldı

Selçuk Dönmez – MALATYA

 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih  Erbakan, Malatya’da partisinin il kongresine katıldı . Miting havasında geçen il kongresinde partililer salona sığmadı.

Kongre öncesi bir konuşma yaparak partililere seslenen Erbakan,hükümetin 20 yılda ülkeyi getirdiği noktanın yokluk,yolsuzluk ve her geçen gün kötüye giden ekonomi olduğunu belirterek,açlık sınırının altında yaşayan halkın %45 civarında olduğunu söyledi.

 

 

 

Yeniden Refah Partisi Genel başkanı Fatih Erbakan “ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kaçar gibi Amerika’ya gitti ve orada, Amerika’da tam 8 saat ortadan kayboldu. Gazetecileri, basın mensuplarını, koruma ordusunu atlatıp 8 saat ortadan kayboldu. Uçak biletini dahi yaktığı söyleniyor. Haklı olarak milletimiz soruyor , diyor ki :  ‘8 saat neden ortadan kayboldunuz?'” dedi.

Erbakan, partisinin Malatya İl Başkanlığının bir otelde düzenlenen 2’nci Olağan Kongresi’nde, Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağındaki patlamada hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.

Yaralı işçilere şifa dileyen Erbakan, “Cenab-ı Allah bir daha böyle felaketler, acılar yaşatmasın. Gerekli tedbirleri zamanında, yerinde bir şekilde almayı inşallah nasip eylesin.” dedi.

 

Erbakan “6’lı masa”ya değinerek, şöyle devam etti:

 

“Altı tane birbirine benzemez bir araya gelmişler. 37 kez toplantı yapmışlar. Altı aydan beri konuşuyorlar, fotoğraf çektiriyorlar, çay, kahve içiyorlar. Sonunda ortada bir tane somut proje var mı? Şu ekonomik krizden çıkış yolu var mı, şu ekonomik krizden kurtulmak için ortaya koydukları bir kaynak paketi var mı? Bunları geçtim bir cumhurbaşkanı adayı dahi ortaya koyabilmişler mi? Hayır. Altı tane masa başında, bir tane de masanın altında HDP 7 ortak ortaya hiçbir şey koyamıyorlar, 6 aydan beri. Kılıçdaroğlu kaçar gibi Amerika’ya gitti ve orada, Amerika’da tam 8 saat ortadan kayboldu. Gazetecileri, basın mensuplarını, koruma ordusunu atlatıp 8 saat ortadan kayboldu. Uçak biletini dahi yaktığı söyleniyor. Haklı olarak milletimiz soruyor diyor ki, ‘8 saat neden ortadan kayboldunuz?’ Kimlerle ve ne maksatla görüşme yaptınız? Bu görüşmeleri neden gizli yaptınız? Neyi saklıyorsunuz, neyi gizliyorsunuz?”

Başörtüsünün yasal teminat altına alınması gerektiğine işaret eden Erbakan, “70 sene başörtüsü düşmanlığı yapmış, başörtüsü yasağının devam etmesi için Anayasa Mahkemesine kadar başvurmuş, şimdi seçimlere 6 ay kala çıkmış ‘Başörtüsüne yasal teminat olsun’ diyor. Biz bu CHP’nin samimiyetine nasıl güvenebiliriz?” dedi.

 

Erbakan “Milli görüş iktidara geliyor. Kasa başındakiler ve Masa başındakilerin yaptıkları ortada. Bizim iktidarımız da 81 ilimize 681 refah projesi ile kalkınma olacak.Vatandaşa hizmetkar olan garson devler var olacak. Kalkınma olacak. Milleti Yeniden Refah kurtaracak. Milletimizin yüzünü güldüreceğiz. 100 günlük icraatımız hazır. Allah rızası için çalışacak kadrolarımız hazır.” dedi ve sözlerini iktidar ile muhalefeti eleştirerek tamamladı.

 

BİLAL YILDIRIM GÜVEN TAZELEDİ…:

 

 

 

Kongre de Bilal Yıldırım, Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığına seçildi. Bilal Yıldırım başkanlığında ki liste de 30 asil, 30 yedek, üyeler belli oldu. Disiplin ve Genel Merkez Delegeleri de belirlendi.

Bu arada Erbakan, yıllardır Milli Görüşe hizmet eden Muharrem Akkaya, İsmail Hakkı Polat, Emin Yücetaş, Mustafa Çakmak ve Abdulkadir Başyiğit’e plaket verdi. Erbakan daha sonra Malatya’dan ayrıldı.