UDH Van ve Şanlıurfa Şubelerinin Açılışı Yapıldı

Kısa adı UDH olan Uluslararası Diriliş Hareketi  ,yurt çapında teşkilatlanma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Genelmerkezi Malatya’da olan derneğin Genel başkanı Mehmet Zafer ,Van ve Şanlıurfa şubelerinin açılışına bizzat katıldı.

 

Şehilik kavramı ve şehadet ülküüsne hizmet etmek ,şehit aileleri,gazi ve gazi ailelerinin her türlü hizmetlerinde yanlarında olmak için kurulan UDH  yurt çapında şube sayısını 9 ‘a yükseltirken,yurt içinde 17 temsilcilik ve yurt dışında da 9 temsilcilikle Türkiye’nin en büyük Sivil toplum Örgütleri arasına şimdiden adını yazdırdı.

“Derneğimizin hiçbir siyasi partiyle bağı olmadığı gibi siyasi otoriteye de angaje de değildir” diyen Genelbaşkan Mehmet Zafer “Faaliyet alanımız, Şehit Aileleri ve Gazilerimizin hak ettikleri şekilde onurlu yaşamaları ile yasalar kapsamında Şehit ve Gazi olarak kabul edilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Ailelerine hizmetin yanı sıra şehitlik kavramına ve şehadet ülküsüne sahip çıkmaktır “ dedi.

 

Şehitlik kavramının içinin bilinçli olarak boşaltıldığının altını çizen Genelbaşkan Zafer “PKK ,YPG gibi lanet terör örgütleri kendi leşlerine devrim şehidi diyor, öte yandan “ din afyondur “ diyen komünist manifestosu güya adına “ devrimci” dedikleri şehir eşkiyalarının ölülerine devrim şehidi diyor ama maalesef hiç kimsenin buna itirazını göremiyoruz. Kurulduğumuz gün söyledik,tehditler aldık,hakaretlere maruz kaldık, hatta aynı amaca hizmet ettiğimiz şehit ve gazi derneklerinin hedefi olduk . hiçbir tehdide boyun eğmeden,hiç kimseyi de dikkate almadan doğru bildiğimiz yolda ilerliyoruz ve ilerlemeye de devam edeceğiz. Altını çize çize,üstüne basa basa bir kez daha yüksek sesle söylüyoruz “Şehitlik kavramı İslam’a aittir, hiç kimse bu kavramı İslam harici bir unsurda kullanamaz. Askerimiz,polisimiz, sivil vatandaşımız varan ve din uğruna gözünü kırpmadan şehit olurken ,teör leşlerinin devrim şehidi söylemlerine sessiz kalıp şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayacağız ” dedi.

 

“TÜM YURT ÇAPINDA ŞUBELER KURULSUN TALİMATI VERDİM “

 

Şehitlik kavramına olan hassasiyetimizle çalışmalarımıza devam ederken teşkilat başkanımıza ve bölge başkanlarımıza tüm yurtta şubelerin açılması için talimat verdim diyen Genelbaşkan Mehmet Zafer “ Teşkilat başkanımız Serkan Şahinca ve bölge başkanlarımız çalışmalarına hız verdi. Allah’ın izniyle tüm illerimizde şubelerimiz olacak. Van il teşkilatımızın açılışını yaptık. Çalışmalarından dolayı il başkanımız Nihat Gülsoy ve ekibine teşekkür ediyorum. Şehidimizin emaneti kıymetli eşi Hatice Erdoğan Van il kadın kolları başkanlığının yanı sıra teşkilatlanmadan da sorumlu biri olarak yanımızda. Sevgili Hatice başkanımıza ve değerli ekibine de teşekkür ediyorum “ dedi.

 

ŞANLIURFA BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR

 

 

Peygamberler diyarı Şanlıurfa’nın önemine değinen Genelbaşkan Zafer “  Şanlıurfa teşkilatımızın heyecanını gördüm ve son derece memnun oldum. Burası peygamberler diyarıdır ve bizim için hassas bir yerdir. İl başkanımız Hakan Öncel ve değerli ekibi kısa sürede teşkilatlanarak burada şehitlik kavramına sahip çıkıp şehit ailelerinin ,gazilerimizin ve kıymetli ailelerinin her ihtiyacını karşılayacaklardır.

 

TERÖRLE MÜCADELEDE EKSİK KALMAMALIYIZ

 

Terörle mücadeleye de değinen Genelbaşkan Zafer “ Ülkemiz yıllardır terörle mücadele eden ve bu uğurda binlerce şehit veren ,bağımsızlık uğruna büyük bedeller ödeyen bir ülkedir. Dünyada terörle bunca yıl mücadele eden ,içeride terör destekçilerinin cirit attığı ikinci bir ülke yok. Bizler bir yandan ülkemizde her türlü terör eylemini gerçekleştiren terör gruplarıyla mücadele ederken aynı zamanda uluslar arası platformda haklı olduğumuzu da ispatlamak zorunda bırakılıyoruz. Çünkü içimizde siyaset yapan ,ancak terörü destekleyen ve bütün platformlarda teröristleri haklı gösterme çabası içine giren, çekinmeden onları mağdur göstermeye çalışan bir kitle var ve bu kitleyle de uğraşmak zorunda kalıyoruz.