Nurgül Yakın Delege Seçimlerinin Ardından Bir Açıklama Yaptı

Eğitim-Bir-Sen delege seçimlerinin ardından bir açıklama yapan başkan adayı Nurgül Yakın, delege seçimini önde tamamlayan mevcut başkan ve başkan adayı Hüseyin Söylemez’i tebrik etti.

Delege seçimlerinin ardından yazılı bir açıklama yapan Nurgül Yakın,alışılmışın dışında bir demokrasi dersi verdi.

İÇİM RAHAT DİYEBİLMENİN YORGUNLUĞUNA TALİBİM

Eğitim camiasının kendine yakışır bir tavırla seçim sürecini yaşadığını belirten Yakın : “Mevcut başkanımız Hüseyin Söylemez bayrak yarışını önde tamamlamıştır.Hüseyin Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyor önümüzdeki süreçte çalışmalarında başarılar diliyoruz.Eğitim-Bir-Sen kazansın eğitim çalışanları kazansın” dedi.

Bizimkisi aslında yıllar önce başlayan hakka ve adalete inanmışlığımızın hikâyesi diyen Nurgül Yakın : “Bıkmadan usanmadan yorulmadan verilmiş bir mücadele.Bundan sonra da Allah güç kuvvet verdiği sürece devam edecek bir mücadele.Bu mücadelede asla kişileri baz almadık,kişilere karşı mücadele etmedik.Çarpık düzenin dişlilerinden  sadece birini düzetmeye çalıştık,çalışmaya devam edeceğiz.

Kimseye kızmadık,kimseye küsmedik.Bu bayrak yarışına girerken üç amacımız vardı.

Birincisi temsilde adaleti sağlamak.Yarışa giren tüm ekipler bu amacımızı bildikleri için buna dikkat ettiler.Böylece asgari düzeyde de olsa bu amacımız gerçekleşti.

İkincisi sendikacılığın kadını erkeği olmaz mesajını vermekti.Süreci ilkeli duruşumuzla sonuna kadar götürerek buna da cevap vermiş olduk.Üçüncüsü tek ihtiyacımızın birlik beraberlik olduğunu vurgulamaktı.Çok şükür bunu da gerçekleştirmek için elimizden geleni yaptık.

Bu yarışa girerken “içim rahat diyebilmenin yorgunluğuna talibim” demiştim. Çok şükür…Yorulduk ama içimiz rahat.

Sonuç mu? Bizler gayretten sorumluyduk,gayret gösterdik,takdir Allah’ın.

Yanımdaki arkadaşlarıma gelince hepsinin çok güzel adları soyadları var ama kısaca “ADAM” diyebilirsiniz kendilerine.Birbirinden değerli dostlar kazandıran Rabbime şükürler olsun.