Nato Tehdidine Nato Uçağıyla Direnilmez

F-16 larla ilgili bir açıklama yapan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Ülkemizi tehdit eden ABD/NATO’dan F-16 satın alma ısrarı, millî gurura ve çıkarlarımıza aykırıdır” dedi.

Perinçek, açıklamasında şunları kaydetti:

“ABD T. Meclisi’nin F-16 satışını “ABD çıkarına uygunluk” ve “Yunanistan’a karşı kullanmama” şartına bağlaması Türkiye için uyarıcıdır. Ülkemizi tehdit eden ABD/NATO’dan F-16 satın alma ısrarı, millî gurura ve çıkarlarımıza aykırıdır”

Türkiye’nin asla baskılara boyun eğecek bir siyaset güdemeyeceğini belirten Perinçek  “F-35’imizi vermediniz bari bize F-16 satın” siyaseti iflas etti. Kimsenin devletimizi bu duruma düşürmeye hakkı yok.” Dedi.

Bizi Yunanistan’dan, Doğu Akdeniz’den, Suriye ve Irak’ın kuzeyinden tehdit eden NATO’dur. Onlardan alacağımız silahları kullanamayacağımız belli değil mi?

Bugün 15 Temmuz ABD/NATO kalkışmasının yıl dönümü. Düşmandan silah istiyoruz! Biden’la ‘denge siyaseti’ izlemek ülkemizi onursuz konumlara sürüklüyor.

F-16 talebi geri çekilmeli, Milli Muharip Uçak hazır olana kadar ihtiyacımız Asya’daki gerçek dostlarımızdan sağlanmalıdır.”