Mhp Malatya İl Başkanı Samanlı” Peygamberimiz İnsanlığa Güneş Gibi Doğdu”

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Mevlit Kandili sebebiyle bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda “Mevlit Kandili gecesini ibadetler ile kutlamak en doğal hakkımızdır; çünkü biliyoruz ki bu gece sadece gül yüzlü peygamberimizin doğuşu değil; aynı zamanda Müslümanların da kurtuluşunun doğuşudur.” dedi. Başkan Mesut Samanlı’nın konuya ilişkin açıklamaları şöyle;

 

PEYGAMBERİMİZ İNSANLIĞA GÜNEŞ GİBİ DOĞDU

 

“ Müslüman Âlemi olarak; Peygamber Efendimizin Rebiyülevvel ayının 12. gününe tekabül eden doğum gününü Mevlit Kandili olarak kutlamaktayız. Bu geceyi ibadetler ile kutlamak en doğal hakkımızdır; çünkü biliyoruz ki bu gece sadece gül yüzlü peygamberimizin doğuşu değil; aynı zamanda Müslümanların da kurtuluşunun doğuşudur.

Cahiliye toplumlarının karanlığa saplandığı anda, tüm insanlığa bir güneş gibi doğan peygamberimiz; ışığıyla biz Müslümanları aydınlatmaya devam ediyor. Nuru tüm insanlığın gönlünde tecelli ederken, öğretileri de biz Müslümanlar tarafından tatbik ediliyor. Kalbimizin en derinine sevgisi sirayet etmiş olan peygamberimizin yolundan bir an olsun ayrılmamayı temenni ediyorum. Bu mübarek kandil gecesini bir kandil ışığı parlaklığında geçirmemizi Yüce Allah’tan niyaz ediyor, tüm Türk-Müslüman Âlemi’ne hayırlı kandiller diliyorum.”