Mhp Genelbaşkan Yardımcısı Semih Yalçın,Velioğulları Aşireti İle Bir Araya Geldi

Selçuk Dönmez MALATYA 

 

Milliyetçi Hareket Partisi MHP Genel BaşkanYardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın Malatya’da otelde Velioğulları aşireti ile bir araya geldi.

 

 

Hemşehir MilliyetçiHareket Partisi MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın,   MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı,MHP(MYK) üyesi ve Milletvekili  MehmetFendoğlu, MYK üyesi Ömer Ekici, Turgut Özal Üniversitesi Rektör YardımcısıProf. Dr. Murat Aladağ,  Akçadağ BelediyeBaşkanı Ali Kazgan, MHP Eski İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, MHP EskiYeşilyurt İlçe Başkanı Mehmet Ali Kaya, sivil toplum temsilcileri vevatandaşlar katıldı.

“Milliyetçi Hareket Partisi MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Edip Semih Yalçın Velioğulları ve akraba buluşmasıyla bir araya daolduklarını belirten” Milliyetçi Hareket Partisi MHP (MYK) üyesi ÖmerEkici  Akrabamız olması vesilesiyledüzenlediğimiz buluşma ve tanışma toplantımıza hoşgeldiniz Sayın Genel Başkanyardımcım Müsaadelerinizle Veli oğulları ailesinin tarihçesinden kısacaBahsetmek istiyorum Kayak olarak senatörü olan 1968-1980 villain: arasında ikidönem Malatya Ayni zamanda dayım olan merhum Hamdi Özer ve yine ailemizinElâzığ basildeki kolu Olan Munzur oğullarından Fırat üniversitesi öğretimüyelerinden merhum Profesör Dr. Munzur oğlu dan alinmistir Ömer 1550 illerindeÖzbekistan’dan, Horasan ve İran üzerinden Anadolu’ya giriş yapan Aile Osmanlı  devleti tarafından Munzurbölgesine yerleştirilmişlerdir. Bu dönemde Osmanlının boy beyi olarak görevyapan dedelerimiz, o dönemdeki iç isyanların bastırılmasında önemli görevlerüstlenmişlerdir. Ailemiz bulundukları: yöreden Esinlenerek Munzur oğulları ismi ile anılmışlardır dedi.

 

 

“Velioğluları aşireti her zaman olduğu gibi devletin yanında olduğunu ifade eden (MHP MYK Üyesi ÖmerEkici Tarihi boyunca Devleti, Vatani ve Bayrağı, kut salt bilerek yaşayanailemiz gerek vatan savunmasında. Gerek baluca hainlere karsı devletimizin verdiği mücadelede ve geçmişte yaşanan 1980 öncesi mücadelelerde alkacü hareketsaflarında çok saygıda koç yiğidini şehit vermiştir. Ailemiz yaşamını veyetiştirdiği evlatlarını Bilge liderimizin ’de işaret ettiği gibi, önce. Ülkem ve milletim sonra  ben şuuru veinancıyla, ülkesine ve milletine sevdalı olarak yetiştirmiştir. Ve yaşamın.Devlete vatana bayrağa sevdalı olarak sürdürmektedir. Aile olarak bu duruş veinancımızı ilelebet son nefesimize kadar bayrağa vatana sevdalı: olaraksonlandırmak da kararlıyız şeklinde konuştu. “Velioğluları aşireti ve akraba buluşmasına emeği geçenlereteşekkür eden. Milliyetçi Hareket Partisi MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr.Edip Semih Yalçın Biz siyasiler böyle güzide kalabalıklar gördüğünde, nasılhitap etmesini çok iyi biliriz. Şimdi bu bir aile toplantısı aileninfertleri ile bir araya gelince ne yapmak lazım, düşündüm çokta bir şey bulamadımben sizi Milliyetçi Hareket Partisi MHP Genel Başkanım adına partim ve şahsımadına saygı selamlıyorum.

 

Bu güzel toplantıyla birlikte bugüne kadar yakındantanıyamadığım, Aile fertlerimin ve beni bu gün burada bir araya getirenteşkilatıma. Özellikle Ömer kardeşime teşekkür ediyorum.  Çok gurur duydum bilmenizi isterim, çok memnunoldum sizlerle bir araya gelmek, bana güç verdi ailemiz Hekimhan’dan kopupSivas geldiğinde Hekimhan kısmından bizde uzak kalmışız. Bu da bizimeksikliğimiz Araştırdığımız zaman ve büyüklerimizden öğrendiğimiz kökümüzburaya dayanıyor. Dedi.  Velioğluları ailesi olarak her zaman yanınızdayım diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Ben Sivas doğumluyum üç büyük dedemiz Hekimhan’daki bir kandavasına karışma sebebiyle biliyorsunuz Osmanlı Devletinde sürgünegönderildi. En az 200 km öteye gönderildi Önce geliyoruz Sivas Suşehri ilçesine gelip yerleşiyorlar ora dadan Gemerek geliyor Geremek’ e geliştarihlerini biliyoruz. 1780 tarihinde büyüklerimden öğrendim Gemerek’e gelendedemizde  Velioğlu kabilesi olarakanılıyor, dedemizin adı’da veli yalnız bir gözü görmezmiş  kör veli derlermiş  öz amcam nüfus müdür olduğu için arviştençıkardık dedelerimiz ve tarihimiz buralardan  gelipte Sivas  yerleşenler sizin ve bizim atalarımızın kardeşleri bundan sonraki dönemde arıştırmak bana düşer  bu köklü ailenin nereden gelip nereyegittiğini  hangi kolların farklışehirlerde olduğunu  çıkarmakgerekiyor

 

Özellikle Devlete hizmet etmekkonusunda  ön plana çıkmış bir aile  velioğulları sizde bizde gurur duyuyoruz soyumuz ve sporumuzla  bundan sonra sık sık görüşeceğiz Ankara’dagerek Sivas’da ve Malatya’da Gurur duyduğum davamı ne olduğunu bilirsiniz  Partimin ne olduğunu bilirsiniz Eylül ayındanberi saha’dayız  Milliyetçi HareketPartisi MHP  olarak insanımıza kendimianlatmaya çalışıyoruz Cumhur ittifakı  veCumhurbaşkanlığı Hükümet sistemin  neolduğunu Ülke ve Millette  nasıl hizmetettiğini  ifade etmeye çalışıyoruz. 6 ve7 ay sonra seçimler olacak  bu seçimlerTürkiye Cumhuriyeti Devletin istikbali ve iskilali olacak vatandaşımıza veinsanımıza anlatmaya  gayretiiçerisindeyiz her gittiğimiz yerde aldığımız olumlu şeyler bizi mutlu ediyor.daha sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçına hediye takdimi yapıldı.