Maskar ” Akçadağ ve Akçadağspor Sahipsiz Değildir”

Yaklaşık 2 yıldır Malatya’da başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkezi, Akçadağ’ın sahipsiz olmadığını ; dün olduğu gibi bundan sonra da Akçadağ’ın ilerlemesinde,kalkınmasında, sorun ve sıkıntılarında birlik ve beraberlik içerisinde hemşehrilerinin yanında olacaklarını belirtti.

Spordan siyasete, eğitimden ekonomisine kadar Akçadağ ilçesine ve hemşehrilerine projelerle çalışmalarıyla destek olan Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkezi , Akçadağ Spor kulübü için de elini taşın altına koyarak Başta Akçadağ Belediyesi, Akçadağ Kaymakamlığı, Esnaf Odalarını, Kurum ve kuruluşları destek olmaya birlikte hareket etmeye çağırdı.

Akçadağder Genel Başkanı Murat Maskar herkesin üzerine sorumluluk düştüğünü belirterek sözde değil özde Akçadağspor’a sahip çıkılmasını bekliyoruz dedi.

Maskar açıklamasında”

Akçadağ Dayanışma Derneği olarak kurulduğumuz günden bu güne, güzel ilçemiz Akçadağ’ımızın her alanda hak ettiği değeri görmesi adına büyük bir hassasiyetle davranıyor ve de elimizden gelen desteği vermeye gayret gösteriyoruz.
Özellikle son birkaç yıldır ilçemizdeki sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin hissedilen boşluğunu doldurmayla ilgili yapılan başarılı faaliyetler içerisinde, Akçadağ Spor kulübümüzün bu sezon yüksek bütçeli bir çok rakibine nazaran, çok daha mütevazi kadrosuyla 1. Amatör lig’ de ilimizdeki 32 takım arasından 1. Olarak Bölgesel Amatör Lig’ e çıkması bizleri gururlandırarak fazlasıyla mutlu etmiştir.

Akçadağ Spor kulübümüzün bu sportif başarısının yanında, özellikle Yeşiltepe Spor Kompleksi tribünlerindeki büyük heyecana yol açan final maçlarında tüm Akçadağ’ın nasıl kenetlendiğini görmemizde bizler için ayrıca büyük bir mutluluk kaynağı olmuştur.
Bizde Akçadağder Genel Merkezi olarak kurulduğu günden bu güne birbirinden değerli insanlarımızın emekleriyle bu günlere gelen ve bizlere hala o günlerin güzel hatıralarını yaşatan Akçadağ Spor kulübümüzün bu sezon ilk kez mücadele edeceği Bölgesel Amatör Ligin ilçemize sosyal, kültürel, sportif ve ekonomik olarak katacağı değerlerin farkındayız.

Kulübümüzün, hâlihazırda sahip olduğu sınırlı olanakların güçlü bir şekilde desteklenerek arttırılmaması durumunda, takımımızın grubundaki ilimizin ve diğer illerin maddi olanakları çok daha iyi ve camia olarak kenetlenmiş ilçe takımlarına karşı mücadele edebilmesi pekte mümkün görünmemektedir.
AKÇADAĞDER Genel Merkez Ailesi olarak bu noktada kulübümüzün ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceği bir yapılanmaya gitmesi için, büyük bir içtenlikle elimizden gelen tüm desteği vermeye hazır olduğumuzu paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyor ve ’ Akçadağ’da, Akçadağ Spor’ da Hepimizin ‘ diyerek tüm hemşerilerimizi Kurum ve kuruluşlarımızı kulübümüze destek olmaya davet ediyoruz.

Başkan Maskar” Akçadağ Üzerinden Siyasi Rant Sağlayanlara Yer Yok”

Yıllardır Malatya’nın 3 merkez ilçesi adayı olmasına rağmen Akçadağ ilçemiz siyasi olarak yeterince hakkını alamamıştır. Akçadağ İnsanımız vefalıdır, Kadirşinasttır, Yardımseverdir, Eli bol yüreği zengindir, cömerttir, yardımseverdir. Naif insanların olduğu ilçedir.
Akçadağ ilçemizden rant sağlamak isteyenlerle dün olduğu gibi yarında mücadele edeceğiz. Akçadağımız kimsenin arka bahçesi değildir. Buna müsaade etmeyeceğiz. Akçadağ ilçemiz Akçadağ Malatya genelinde 145.000 Akçadağlı hemşerimizin ilçesidir. Biz büyük bir aileyiz.
Akçadağ’a kimin bir parça faydası var ise biz onu baş tacı ederiz. Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkezi Akçadağlı hemşerilerimizin evidir, sesidir, ortak paydasıdır. “

Haber:  Selçuk Dönmez  – Dönmez Medya