Komünist Başkan öncülüğünde Nohut hasadı başladı

MALATYA— Hasan çelebi ve çevre köyleri dayanışma derneği (HAS-DER) tarafından tarlada nohut hasadı başladı. Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ‘nun öncülüğünde toplandı, vatandaşlar ve dernek üyeleri katıldı.
Malatya Hekimhan ilçesine bağlı Hasan çelebi mahallesinde vatandaşlar davul zurna eşliğinde halay çekerek başladı, Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu halay çekti vatandaşlarla sohbet etti.

“Elde Edilen Gelir Öğrencilere Burs olarak verilecek” belirten Hasan çelebi ve çevre köyleri dayanışma derneği (HAS-DER) Dernek Başkanı Erkan Aslan Bu yıl aldığımız kararla ile beraber toprakla tohumları buluşturduk, yönetim kurulu tarafından aldığımız karar sonrası tarlada nohut hasadını yapıyoruz ve buradan elde edilen gelirler ile bölgede okuyan öğrencilerimize ve civar köylerde okuyan öğrencilerimize hem sosyal bir gelir hem’ de. Eğitimlerine katkı sunma istiyoruz tarlada imecenin sürmesiyle ve devam etmesi bizler için önemli Buda imecenin bir başlangıcı Bu gün aramızda bulunan Tunceli Belediye Başkanımız Fatih Maçoğlu aramızda bizlere bir telefon kadar yakındı teşekkürler geldiği için, Dernek yönetimi vatandaşlarımız tarlada nohut hasadına katıldılar teşekkür ediyorum. Emeklerinden dolayı, Gün bu gün hasat günü imece günü Dernek olarak biz diyoruz’ ki sağ elin aldığını sol el görmesin Dernek ve kooperatif olmazsa olmazlarımızdan bu tür faaliyetlerimiz devam ettirmek için buradayız şeklinde konuştu.

“tarlada nohut hasadına katıldım ve çalışıyorum çok mutlu olduğunu” ifade eden Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu Hasan çelebi ve çevre köyleri dayanışma derneği (HAS-DER) tarafından tarlada nohut hasadına katılıyorum, Bu coğrafya ’da Ülke ’de Dünya’da toprakları kuruyorsa çimlendiriyorsa Bu Ülkenin geleceğine özelikle çocuklarımıza, torunlarımıza bir şey bırakabiliyorsa gerçekten çok değerli bir şey yapıyoruz Bundan kaynaklı’da hepinizin huzurunda Köyde yaşayan insanlarımızın ve dışardan gelip köye destek veren yönetimi özellikle Hasan çelebi ve çevre köyleri dayanışma derneği yönetimine teşekkür ediyorum. Elimdeki nohut iyi görün ya bizi zehirler ya’da bizden sonraki çocuklarımızın sağlıklı bir gelecek bırakacak şeydir. Bu toprakları kirleten kim sadece toprağı değil bizleride kirletiyor doğayı, yaman yaşamı kirteliyor Ben Bu gün Dersim’den Malatya’ya geldim Türkiye’de pek çok ilimize gittim ve hasatlara katıldım. Her bölge’de bir çalışma var Derneklerimiz kooperatiflerimiz kadın kooperatifleri ortak üretim yapan herkes lütfven topraklara sahip çıksın kimse gelip bizi kurtarmayacak çalışmak için kimse önümüzü açmayacak Bizi kurtaracak kendi ellerimizdir. Herkesin huzurunda tüm yoldaşlarıma ve arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum ifadelerini kullandı.