Keskin Ve Oda Başkanları Esnaflara Bayram Ziyareti Gerçekleştirdi

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Oda Başkanları ile birlikte kent merkezinde esnafları ziyaret ederek, Kurban Bayramlarını tebrik etti.

Keskin, esnafların ve vatandaşların bayramlarını tebrik edip, hayırlı alışverişler dileyerek esnaf ve vatandaşlarla günün zorlaşan şartlarında alışverişin nasıl gittiği konusunda  sohbet etti. Keskin, “Kurban Bayramının başta milletimiz, esnaf ve sanatkar camiasına ve tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kıyma Çektirmek İçin Kasap Esnafı Tercih Edilmeli

 Kurban Bayramı nedeniyle sokakta kıyma çekilmesine ilgili tüm kurumların engel olmasını isteyen ve vatandaşlarında etlerini hijyen olmayan ortamlarda kıymaya çektirmemelerini isteyen Keskin, “Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımız kıyma çektiriyorlar. Bu noktada da vatandaşlarımıza uyarılarda bulunmak istiyorum.Sağlıksız ortamlarda kıyma çeken kişilerden uzak durunuz . bunun için sağlıklı ve güvenli yerlerimiz var,işinin ehli esnaflarımız var . Sağlığa elverişli olmayan, merdiven altı ve sokak ortasında kesinlikle kıyma çekilmesine müsaade edilmemelidir. Kıyma çekilecek olan yer Kasaplardır. Vatandaşlarımızın sokakların temiz olması, etlerin hijyenik ortamda kıymaya çekilmesi için mutlaka kasap esnafına gelmesi lazım. Sokakta kıyma çekenlere yönelik verilen cezaların miktarı 30 ile 40 bin TL arasında.” dedi.

Keskin, esnaflardan gelen tüm siyasetçilere çay ikram edip, sorunlarını anlatmalarını isteyerek, “Esnafımız siyasetçileri, milletvekillerini güzel karşılayıp çayını ikram etsin, ama yaşadığı sıkıntıları, karşılaştığı sorunları da mutlaka anlatmalı. Piyasada sıkıntı var, esnafımız önünü göremiyor, çünkü esnafımız sattığı ürünü aynı fiyata rafa koyamıyor.” ifadelerini kaydetti. Bütün dünyada yaşanan sıkıntıların ülkemizi de etkisi altına aldığını belirten başkan Keskin,bu noktada herkesin sabırla ve metanetle beklemesi ve devlete güvenmesi gerektiğini vurguladı. Ülke olarak geçmişte de çok büyük sıkıntılar atlattığımızı belirten Başkan Keskin,bunu da geçmişte nasıl sıkıntıları atlattıysak aynı şekilde atlatacağız Allahın izniyle dedi.

Bağ-Kur Primi Çok Yüksek

Yaşanan sıkıntıların atlatılacağını ve ülkeye mutlaka sahip çıkılacağını belirten Keskin, “Bağ-Kur primi çok yüksek. Asgari ücret artınca Bağ-Kur primleri de otomatik olarak artıyor. Bağ-Kur primlerine, en azından son asgari ücret artışı yansıtılmamalı. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Malatya’dan seslenerek; bayramını tebrik ediyoruz, Allah sağlık ve sıhhat versin, ama zamların önüne geçmesini, Bağ-Kur primlerini aşağıya çekilmesini, ve emeklilere de en az asgari ücret kadar maaş verilmesini talep ediyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir