Jandarma Kayısı Hırsızlarına Göz Açtırmadı

Akçadağ ve Yeşilyurt ilçelerinde kayısı hırsızlığının önüne geçmek için yapılan çalışmalar aralıksız devam ederken,kayısı hırsızları da boş durmadı.

Malatya İl J.K.lığı Asayiş Şube Müdürlüğü JASAT (Jandarmanın Dedektifleri),Akçadağve Yeşilyurt İlçe J.K.lıkları ile oluşturulan özel ekipler tarafından kayısı hırsızlığı olaylarının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda Akçadağ İlçesi Aydınlar Mahallesi ve Yeşilyurt İlçesine bağlı Cafana ve Tepeköy Mahallelerinde sergende kuruması için tarlaya bırakılmış olan kayısıları çalmaya çalışırken, O.Ç ,S.Ç. ve G.A.isimli şahıslar yapılan fiziki takip sonucunda malzemelerle birlikte suçüstü yakalandı

Ele geçirilen kayısılar mal sahiplerine teslim edilirken  şüpheli şahıslardan S.Ç. ve O.Ç tutuklandı , G.A isimli şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Diğer taraftan Doğanşehir ilçesi Suçatı Mahallesinde sergende kuruması için tarlaya bırakılmış olan kayısıları çalmaya çalışırkenE.B.isimli şahısyapılan takip sonucunda malzemelerle birlikte suçüstü yakalanmıştır.Ele geçirilen kayısılar mal sahibine teslim edilmiştir. Şüpheli şahıs E.B. isimli şahıs gerekli işlemlerinin yapılması için mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilmiştir.