Hırsızlar Jandarmadan Kaçamadı

Daha önce Yeşilyurt İlçesi  Özal Mahallesi’nde bulunan fabrikalardan henüz kimlikleri tespit edilemeyen kişi veya kişiler tarafından fabrikalardan inşaat demirleri ,enerji ve nakil kablolarının çalınması olayı gündeme gelmişti.

Malatya İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü JASAT ve Yeşilyurt İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan titiz çalışmalar sonucu hırsızlar tespit edildi ve yapılan operasyonla yakalandılar. Bölgede daha önce de faili meçhul bir çok olayı ve hırsızlığı ortaya çıkaran, kısa adı JASAT olan Jandarmanın Dedektifleri yaptıkları titiz çalışmalarla güven topluyor. Bölge halkına rahat nefes aldırırken hırsızların ve suçluların korkulu rüyası oldular.

Malatya ili Yeşilyurt İlçesi Özal Mahallesinde faaliyet gösteren fabrikalardan inşaat demirleri ile enerji ve nakil kablolarının çalınması olaylarını, Ü.K. ,O.K. , C.Ö.veH.Ş.isimli şahısların gerçekleştirdikleri tespit eden JAsat,suçluları mahkemeye sevketti.  Çıkarıldıkları adli makamlarca O.K. ,C.Ö.ve H.Ş. isimli şahıslar adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken Ü.K. isimli şahıs tutuklandı.