Güçlü Bir Türkiye Yeniden Refah’la Mümkündür

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırımı Ziyaret Ederek Önemli Ve Özel Röportaj Gerçekleştirdik…

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım,partisinin Malatya’da ve yurt çapında yaptığı çalışmaları anlatarak,Türkiye’nin öncelikli sorunlarına hakim olduklarını ve güçlü bir Türkiye’nin Yeniden Refah Partisiyle mümkün olduğunu söyledi.

Merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan  Yeniden Refah Partisi’nin Malatya il başkanlığına 2019 yılında atanan Bilal Yıldırım, atamayla ilgili açıklamalarda bulundu. İş adamı ve Yeniden Refah Partisi Malatya il Başkanı Bilal Yıldırım sözlerine,Milli Görüş davasının Kurucu lideri Erbakan Hocamızın kıymetli mahdumu ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı sayın Dr. Fatih Erbakan beyin nezdinde ,kurucular kurulunun yüksek tensipleriyle Malatya kurucu İl Başkanlığı görevine getirildiğini ifade ederek başladı ve  “ilk kongremizi 21 Ekim 2019 da yaptık ve  tekrar başkan seçildik. Daha önceden Erbakan Vakfı’nın Malatya il temsilcisiydim ve halen de Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan hocamızla çalışıyorum “ ifadelerini kullandı.

 

2.Olağan Kongremiz  5 Ekimde

 

  1. Olağan kongremizi 5 Ekimde 2022 tarihinde gerçekleştireceğiz. Burada yeni bir kan,yeni bir heyecanla seçime kadar çalışacağız. Malatya’mızın tüm ilçelerde teşkilatlanması yapılmış, İl ve İlçe Başkanları, Kadın Kolları, Gençlik Kolları teşkilatımız seçime hazır bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gerek il kadın kolları, gerek gençlik kolları ve gerek ilçe başkanlarımızla birlikte gece gündüz demeden can-ı gönülden çalışıyoruz. Merkez ya da ilçelerde vatandaşımızın bir sıkıntısı olduğunda, gerek il ,gerek ilçe başkanlarımız bizlerle diyaloğa girerek oradaki vatandaşımızın sıkıntısını ve sorunlarını dinleyerek en yakın zaman ve saate o sıkıntıyı gideriyoruz. Bu da hem bizi mutlu ediyor hem de vatandaşımızın bizlere ve partimize göstermiş olduğu ilgi, alaka ve güveni görmüş oluyoruz.

 

Yerel Yöneticileri Takip Ediyoruz

Malatya’nın yerel yöneticilerini takip ediyoruz ve bakıyoruz ki bazı yerel yöneticiler yanlışlarını ve çalışmalarını görünce bizler de doğruları basın açıklaması yaparak Malatyalı hemşehrilerimizi  bilgilendiriyoruz.

“ Bizler  Yeniden Refah Partisi olarak da baştan beri şunu demiştik  ; Biz siyasete nezaket katacağız ,o da şu demekti :  İyi ve yapılan her şeyi taktir ve teşekkür edeceğiz, yanlış yapılan şeyleri de kim yaparsa yapsın onların da yüzlerine söyleyeceğiz ve söylemeye de devam edeceğiz .  Böylelikle Malatya’da taktir  edilen ve güzel bir muhalefet anlayışı getirdik . Yeri geldi Malatya’daki yerel belediyeleri eleştirdik ,yeri geldi güzel hizmetleri için de teşekkür ettik. Yeri gelmiştir hükumetin yapmış olduğu güzel hizmetleri için taktir etmiş tiriz, yanlış olanı da eleştirerek söylemiş tiriz . Bu da bizim siyasi anlayışımızdır ve bu şekilde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz “dedi.

Teşkilat Çalışmalarımızda Her Hafta Sonu Bir İlçemizi Ziyaret Ediyoruz 

Her hafta cumartesi günleri bir ilçemize giderek oradaki esnafı tek tek ziyaret edip, onlarla sohbet ediyoruz ve bizleri gören esnaf ve çiftçi kardeşlerimiz kendileriyle ilgilendiğimizden son derece memnun kalıyorlar.

İlçe esnafının büyük sıkıntıları olduğunu dile getiren Başkan Yıldırım “Sohbet edip derdini dinlediğimiz esnafının tamamına yakını bizlere dert yanıyor. Hepsi de borç içinde yaşadıklarını ve böyle giderse esnaflığı ve çiftçiliği bırakmak zorunda kalacaklarını bile dile getiriyorlar. Açıkçası üreticimizin durumu hiç de iç açıcı değil. Ülkeyi yöneten AKP İktidarı ve küçük ortağı MHP, üreticinin bu durumunu daha fazla görmezden gelemez ,bizler de esnafımızın ve çiftçimizin sıkıntılarını basın açıklaması yaparak dile getiriyoruz ve yetkili mercilere iletiyoruz.

 

Kırsal Mahallelerimizde Aşure Etkinliği Yaptık

Yeniden Refah Partisi olarak Muharrem Ayı nedeniyle Çarmuzu mahallesinin farklı noktalarında aşure dağıtımı yaptık. Ayrıca Aslanbey, Çukurdere ,Battalgazi, Akpınar ve Malatya’mızın bir çok mahallesinde hafta boyunca devam edecek olan aşure dağıtımımız birlik ve beraberliğimize ayrı bir anlam katacaktır.

Sandığa Ve Oylara Sahip Çıkmalıyız

Yeniden Refah Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aşıla ,Malatya’da oy ve sandık çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Seçimlere kısa bir  zaman kala önemli gündem maddelerinden birisi de seçim güvenliği. Geçmiş seçimlerde yaşanan şaibeler nedeniyle seçim güvenliğini de düşünmek zorunda kalan partililerine sandık gününde sandık görevlisinden müşahidine kadar herkese büyük görevler düştüğü ifade edildi. Bizler bir tek oyumuzun heba edilmemesi için titiz bir şekilde oylarımızın takipçisi olacağız.

Genelbaşkan Yardımcımız Sayın Aşıla, 300 kişilik sandık görevlisi ve müşahit arkadaşlarımızın katıldığı toplantıda  bizim şu an yapmamız gereken faaliyetlerimizi anlatırken,demokrasinin sandığa yansıyabilmesi için  sandığa ve oylarımıza nasıl sahip çıkılacağını da ayrıntılarıyla anlatarak bizleri bilgilendirdi.

İki yerde bulunmak gerekiyor ; sandık başında ve ilçe seçim kurullarında. Biz Yeniden Refah Partisi olarak bunun gereğini yapıyoruz. Bu nedenle tüm seçmenlere çağrımızdır ; Rahatlıkla oy kullanmaya gitsinler ve ülkede yönetimin değişmesini istiyor iseler bize ve başka muhalefet partilerine oy kullansınlar, vermedikleri her oy iktidara oy kullanmış sonucunu doğuracaktır” dedi.

Anket Firmaları Bizi Göstermiyor

Yeniden Refah Partisi Kurulduğundan buyana anket firmaları bizleri göstermiyor.  Biz biliyoruz ki Malatya’da olduğu gibi Türkiye genelinde de ana muhalefet partisi görevini yerine getirmekteyiz. Yeni kurulan partilerin üye sayılarına bakıldığında partimizin her geçen gün üye sayısını artırdığını net olarak görebiliyoruz. Şu ana kadar 260 bin üyeyi aştık ve bu sayı sürekli olarak artmaktadır. Varolan bir gerçeği bilinçli olarak gizlemelerine rağmen iktidar yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bizim önceliğimiz ülkemizin dışa bağımlı kalmadan kendi ayakları üzerinde durması ve vatandaşlarımızın her kesiminin refah düzeyinde  bir hayat yaşamasıdır.

Genç ve dinamik arkadaşlarımızın partimize rağbet etmesi bizler için önemlidir. Gerek yönetim kadromuz,gerek partimize gönül verenlerin Türkiye’nin geleceği olan genç arkadaşlarımızdan oluşması çok önemlidir. Biz bu genç ve dinamik arkadaşlarımızın gayretleriyle İnşallah önümüzdeki seçimlerde %7 barajı geçerek tek başımıza iktidar olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Biz şu an, ana muhalefetin çalışmalarını bile beğenmiyoruz. İktidarın da çalışmalarını beğenmiyoruz. İktidar yirmi yıldır bu ülkeyi yönetiyor ama” ekonomiyi biz düzelteceğiz,adaleti sağlayacağız, sağlık sistemini yeniden tesis edeceğiz” diyorlar .  Yirmi yıldır bu ülkeyi yöneten sizsiniz,eğer bu saydıklarınızda yanlış giden şeyler varsa ,ki mutlaka vardır ve biz de zaten bunları sürekli dile getiriyoruz ,bunun müsebbibi sizsiniz. Ülkeyi siz yönetiyorsunuz,şu ana kadar düzeltemediniz de bundan sonra mı düzelteceksiniz ?

Yaptığınız güzel işler ve hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyoruz ama artık gitme zamanınız geldi,gideceksiniz. Bu ülkeyi artık genç,dinamik vatanını ve bayrağını seven ,bilgili ve donanımlı siyasetçiler yönetecektir. Ülkenin kaybedecek bir tek saniyesi bile yokken ,maceradan maceraya atlamanın bir faydası olmuyor.

 

Ana muhalefetin de gitmesi lazım, çünkü iktidarın yanlış yaptığını görüyor ama ana muhalefet görevini yapamadığından hükümet yanlışlarına devam ediyor, o yüzden bunların da gitmesi gerekir. Bizler Allah’ın izliyle bu seçimde tek başımıza iktidara geleceğiz ve baksınlar ülke nasıl yönetiliyor, görsünler” dedi.