Genç Parti İl Başkanı Yalçın ” İttifak Yok,Seçime Tek Başımıza Gireceğiz”

Genç Parti Malatya İl Başkanı Ahmet Turan Yalçın, Adıyaman GP İl Başkanı Mahmut Yaşar ve Malatya il başkan yardımcıları ile il Yönetim Kurulu üyeleri, basın mensuplarıyla bir Restaurant’ta, kahvaltıda bir araya gelerek tanışma ve ülke siyaseti üzerine görüşlerini açıkladı.

Genç parti Malatya il ve yapılanması tamamlanan bazı ilçe teşkilat yöneticileri gazetecilerle Yeşilyurt’ta bir araya geldi. Malatya İl Başkanı Ahmet Turan Yalçın; Genç Parti iddialı geliyor dedi.

Malatya İl Başkanı Ahmet Turan Yalçın, 2023 seçimleri için genel başkan Cem Uzan’ın direktifleri ile birlikte artık sahada oldukları ifade etti.
Yurt dışında olan ve ülkeye gelmesinde hiçbir sıkıntı kalmayan Genç Parti genel başkanı Cem Uzan’ın Ocak ayında ülkeye geleceği beklenirken, teşkilat çalışmalarına hız veren Genç Parti Malatya il teşkilatı ve bazı ilçe teşkilatları kamuoyuna, ‘artık bizde sahadayız’ diyerek seçim startı verdiler.

Başkan Yalçın “İttifakta Değiliz, Seçime Tek Gireceğiz”

Yeşilyurt’ta bir restoranda düzenlenen basın açıklamasında bir değerlendirme yapan Genç Parti Malatya il başkanı Ahmet Turan Yalçın; “10-10-2022 tarihinde genel merkezin tensipleri, sayın genel başkanımız Cem Uzan beyinde olurlarıyla Malatya il başkanlık görevi tevdi edildi. Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmada il merkezini ve 5 ilçemizi kurmuş bulunmaktayız. Bu vesile ile Malatya’nın güzide basını ile bir araya geldik. İnşallah bundan sonra 2023 seçimlerine Genç Parti olarak bizler Malatya’da varız diyoruz. Bir hiçbir parti, cemiyet ve Vakfın arka bahçesi değiliz olmayacağız da. Her hangi bir ittifakta söz konusu değil. Genel başkanımız ‘seçime tek başına gireceğini’ bildirdi. Ama ilerleyen süreçte tabi ki şartlar değişir, genel başkanımız farklı bir oluşum içerisine girer takdir kendilerine aittir.” dedi.

Malatya’da il ve 5 ilçede yapılanma çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Turan; “Akçadağ, Yazıhan Battalgazi, Yeşilyurt, Kale ilçemizi ve il teşkilatımızı kurduk. Bugünden itibaren bizde sahalardayız. Diğer ilçeler içinde çalışmalarımız devam ediyor. Merkez, Yeşilyurt ve Battalgazi ilçe başkanlarımızla birlikte yoğun bir şekilde diğer ilçeleri de oluşturmaya çalışıyoruz. İnşallah onların oluşumları da en kışı zamanda olur ve onları da en kısa zamanda inşallah sizlerle paylaşırız. Biz şeffaf ve netiz. Yaptığımız bütün çalışmalardan illaki sizlere bilgi vereceğiz. Şunu açık ve net kendi irademle söylüyorum, satılmış gazeteci istemiyoruz. Basının özgürlüğünü istiyoruz. Basın tarafsız olmalı, satılan kalemle bizim işimiz olmaz.
Yanlışı yaptığımızda ‘yanlış yaptınız’, doğruyu yaptığımızda ‘doğru yaptınız’ diye bilecek bir basın lazım.” Şeklinde konuştu.

Haber : Malatyagundemozel