Gaziler Bizim En Değerli Varlığımız,Her Zaman Gurur Kaynağımızdır

Uluslararası DHareketi (UDH) Genel başkanı Mehmet Zafer , gaziler günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Zafer yayımladığı mesajda yine şehitlik ve gazilik kavramına sahip çıkılması vurgusu yaparak :

“Bir ülkenin bekası,geleceğinin bağımsız ve hür bir iradeyle inşası için gözlerini kırpmadan şehadete giden aziz şehitlerimizi rahmetle anarken bu uğurda bedenlerinin bir kısmını toprağa veren mağrur gazilerimizin bu müstesna gününü kutluyorum.

Türk’ün tarihinin hiçbir döneminde esaret hakim olmamıştır. Beş bin yıllık tarihimizde bağımsızlığı şiar edinmiş bir millet olarak günümüzde de vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü ile milli birlik ve beraberliğimizin bekası uğruna üstün fedakârlıklar göstererek canı ve kanı pahasına göğsünü siper etmiş ve gazilik mertebesine ulaşarak bu nişanı bir ömür boyu gururla taşımış gazilerimiz vardır ve kıyamete kadar da olacaktır.

Biliriz ki, şehitlik ve gazilik üstün bir makamdır ,bu makamın kutsiyetini idrak etmek,şehitlik ve gazilik kavramına sahip çıkmak hepimizin vazifesidir. Gazilerimiz bizim için her dönem kıymetlidir. Sadece özel günlerde değil, yılın her gününde kıymetleri bilinmelidir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk Ordusuyla birlikte 13 Eylül 1921 yılında Sakarya Meydan Muharebesini kazanırken aynı zamanda yaralanmış ve Gazi olmuştur. 19 Eylül 1921’deki Meclis oturumunda da Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’ unvanı verilmiştir. Dolayısıyla 19 Eylül günü her yıl Gaziler Günü ve Haftası olarak kutlanmaktadır.

Bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anarken,gazilerimizin bu müstesna ve özel gününü kutluyorum. Bizim en değerli varlığımız,her zaman gurur kaynağımızsınız” dedi.