Chp’li Karadağ ,Çiftçiye elektriği Ücretsiz Vereceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ iktidar olduklarında söz verdikleri gibi Şanlıurfa çiftçisine elektriği ücretsiz vereceklerini söyledi.
CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sakarya’daki grup toplantısındaki ‘Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesini bize verin, çiftçiye elektriği bedava verelim sözlerii hatırlatarak, “Çiftçimiz artan maliyetler nedeniyle uzun süredir zor zamanlar yaşıyor. Elektrik ve akaryakıt fiyatlarındaki artış çiftçimizin tarladan aldığı mahsullün giderini karşılayamıyor. Genel Başkanımızın bir sözü var. Hem yerel hem de merkezi yönetim de iktidar olduğumuzda Şanlıurfalı çiftçimize elektriği ücretsiz vereceğini söyledi. Genel başkanımız Sakarya’daki grup toplantımızda bu sözünü yineledi ve çiftçimize bir kez daha umut oldu.” dedi.

TARIMI TEKRARDAN AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Buğday, arpa, pamuk, mercimek, susam, nohut, karpuz gibi yüzlerce ürünün yetiştiği Şanlıurfa’da artan maliyetler nedeniyle çiftçinin artık ürün ekemez hale geldiğini ifade eden Karadağ, “Parti olarak bizim sözümüz söz iktidar olduğumuzda Urfalı çiftçimize elektriği ücretsiz vereceğiz. Çiftçimizin alın terinin tarlada kalmaması için her türlü desteği vereceğiz. Şanlıurfa’da çiftçimize vereceğimiz desteklerle tarımı tekrardan ayağa kaldıracağız. Amacımız tarımda Şanlıurfa’yı bölgemizin lider şehri yapmaktır. Bizim dönemimizde Şanlıurfalı çiftçiler yeniden milletin efendisi olacaktır.” diye konuştu.