Bozat “Beceriksiz Yönetimlerin Cezasını Vatandaş Çekiyor.”

Doğalgaz ve elektriğe gelen zamlara bir tepkide Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Hukuk ve Seçim İşleri İl Başkan Yardımcı Av. Mehmet Levent Bozat’tan geldi. Hükümeti eleştiren Bozat, “Beceriksiz yönetimlerin cezasını vatandaş çekiyor.”dedi.
Konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 20,4, sanayide kullanılan doğalgazda yüzde 50,8, elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza ise yüzde 49,5 zam geldi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), konutlarda eylül itibarıyla geçerli olacak elektrik tarifesine yüzde 20 zam yapıldığını bildirdi. Hükümetin gece yarısı elektrik ve doğalgaza yaptığı zam Türkiye  genelinde tepki çekmeye devam ediyor.
CHP Adıyaman İl Hukuk ve Seçim İşleri İl Başkan Yardımcı Av. Mehmet Levent Bozat enerjiye gelen zamlardan dolayı hükümeti eleştirdi. Bozat, “Türkiye’de sanayide kullanılan doğal gaz ve yine sanayi ve ticarethanelerde kullanılan elektriğe yüzde 50, konutta kullanılan doğal gaz ve elektriğe yüzde 20 zam geldi. Kış bittiğinden bu yana konutlarda kullanılan doğalgaza; Nisan’da yüzde 35 Haziran’da yüzde 30 ve bu gece Genel Başkanımızın uyarılarına rağmen Eylül’de yüzde 20 zam geldi. Yani 2022 Mart sonunda bin TL ödediyseniz, başka bir zam daha gelmezse Kasım sonunda aynı tüketime maalesef 2 bin 106 TL ödeyeceğiz. Ödeyeceksiniz! Beceriksiz yönetimlerin cezasını vatandaş çekiyor.” şeklinde konuştu.