Baskilli’ler Derneği’nde Yoğun Ziyaretçi Trafiği

Malatya’da çalışmalarıyla ön plana çıkan, Hemşerilerini bir çatı altında toplayıp birlik ve beraberliğe katkı sunan, Vatan, Millet, Bayrak sevdalısı önce Devletimiz diyen Malatya’nın ve bölgenin önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından Baskilliler Derneği Önemli konukları ağırlamaya devam ediyor.

İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Akdemir, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Zafer, Prof. Dr. Yusuf Çukacı ile TBMM Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Ahmet Balıbey Malatya Baskilliler Derneğine ziyaret gerçekleştirdiler.

Baskilliler Derneği Başkanı Yunus Görgün ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirttiği açıklamasında” Bugün birbirinden değerli ve önemli konuklarımızı Baskilliler Derneği Hizmet binamızda misafir ettik.

İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanımız sayın Prof. Dr. Bünyamin Akdemir, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Muammer Zafer, Sayın Prof. Dr. Yusuf Çukacı ile Baskil İlçemizin yetiştirdiği önemli bürokratlarımızdan TBMM Kütüphane ve Arşiv Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Balıbey ile güzel sohbet etme imkânımız oldu.

Sivil Toplum kuruluşları sizlerin de malumu gönüllülük esasına göre çalışırlar. Baskilliler Derneğimizde yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte Ülkesine, Bölgesine, Yöresine, Hemşerilerine üstlendiğimiz görev ile görevimizin bilinciyle Vatanına, Milletine, Bayrağına sahip çıkarak Devletinin yanında olan bir Sivil Toplum kuruluşuz.

Yaptığımız Hizmetlerde Birlik Beraberlik düsturuyla hemşerilerimizle bir bütün olarak ben değil biz anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hemşerilerimizin sorun ve sıkıntılarını el birliğiyle çözüme kavuşturmanın gayretiyle arkadaşlarımızla birlikte faaliyetlerimizi yapıyoruz.

Birbirinden değerli önemli isimleri Hemşerilerimizi Baskilliler derneğimizde misafir etmenin mutluluğuyla güzel sohbetler eşliğinde Hemşerilerimize ve bölgemize nasıl faydalı olabiliriz düşüncesiyle bir araya geliyoruz. “

HABER: KAYHAN İNCEOĞLU