Başkan Zafer “Sanatçı Sanatını İcra Edecek,Hadsizlik Sanat Değildir”

Uluslararası Diriliş Hareketi Genelbaşkanı Mehmet Zafer,Gülşen’in İmam Hatipliler için sarf ettiği sözleri kınayarak,sanatçıların sanatlarını icra etmeleri gerektiğini söyledi.

Toplumu ayrıştırmanın, imam hatiplileri sapkınlık gibi çirkin ve nahoş bir ithamla anmanın hiçbir zaman affedilmeyeceğini söyleyen Udh Genelbaşkanı Mehmet Zafer “ İmam Hatip Liselerinde İslam Dinini öğrenen,sosyal yaşantıda nasıl yaşanması gerektiğini bilerek yetişen,vatanını ,milletini,bayrağını seven ve bu uğurda canını seve seve feda edecek olan neferler yetişmektedir.  Hiç kimse İmam Hatiplileri sapkınlıkla itham edemez ve aşağılayamaz.

Toplum ahlakından uzak,İslam dininin ön gördüğü yaşantıdan habersiz olan Gülşen,zaten yaşantısı,giyimi ve davranışlarıyla toplumu taciz eden ve genç kızlarımızı çıplaklığa,evlilik dışı ilişkiye özendiren biridir. Böyle birinin İmam Hatiplileri aşağılaması kelimenin en hafif tabiriyle hadsizliktir,edepsizliktir.

“Sanatçı sanatını icara eder,hadsizlik sanat dalı değildir “ diyen Udh Genelbaşkanı Mehmet Zafer,herkesin kendine çeki düzen vermesi gerekmektedir.Türkiye’de yaşayan  belirli bir kesimini ‘sapıklık’ iddiası ile hedef almak ve insanlarımızı ayrıştırmaya çalışmak nefret suçudur ve insanlık ayıbıdır,gereğini savcılar yapmak zorundadır.

Türkiye geliştikçe  bu çarpık zihniyetin mazide kalacağını düşünüyorduk, ancak farklı kisveler altında halen bunun sürdüğünü görüyoruz.Bir İmam Hatipli olarak nefrete karşı insanlık değerlerini yüce dinimizin bize emrettiği şekilde ve İmam Hatip lisesinde okurken bize öğretilen gibi savunmaya devam edeceğiz” dedi.