Başkan Zafer  “ Elektriksiz Kalan Yavuz Selim Cami Ne Olacak”

Uluslararası Diriliş Hareketi Genelbaşkanı Mehmet Zafer,elektriksiz ve imamsız kalan Yavuz Selim Cami konusunu gündeme taşıdı.

 

Malatya Karagöz Toki bölgesinde bulunan Yavuz Selim Cami’sinin uzun süredir elektrik konusunda sıkıntı yaşadığını belirten Başkan Zafer,konuyu sert eleştirdi.

 

Müslüman bir ülkede inananların ibadetlerini yaptığı,ve yapımında öve öve bitiremediğimiz,yere göğe sığdıramadığımız cami yapımında maalesef hizmet konusu işte böyle göz ardı ediliyor” diyen başkan Zafer ,mahalle halkının uzun süredir caminin elektriklerinin açılması için mücadele verdiğini ,ancak alınan sözlerin yerine getirilmediğinden maalesef caminin elektriksiz kaldığını söyledi.

Başkan Zafer “ Yavuz Selim Cami yaklaşık yedi yıldır ibadete açık.  Toki tarafından yapımı tamamlanıp ibadete açılan cami,elektrik aboneliği yapılıp teslim edilmediğinden ,tedarikçi firmaya epey yüklü bir fatura bırakmış. Abonelik yapılmadığından herhangi bir işlemin yapılmadığını da üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunuyoruz. Konuyu yetkili mercilere ulaştırdıklarını söyleyen mahalle halkı ,maalesef sonuca ulaşamamış.

Kaç gündür elektriksiz kalan caminin cemaati,karanlıkta ibadetlerini yapıyor. Bugün mübarek Mevlid  Kandili, herkes  sosyal medyada kandil mesajları harıl harıl paylaşıyor ,,ancak bu camiye kimse bakmıyor. Yetkililerin bir an öce buraya el atmalarını bekliyoruz.  7 aydır imam atamasının da yapılmadığını biliyoruz ve bir önce bu camimizin sorunsuz bir şekilde hizmete açılmasını bekliyoruz “ dedi.