Başkan Yıldız ” Halktan İyice Koptular “

Yİ Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Serdar Yıldız İktidarı eleştirerek “İyice halktan koptular. Halkla aralarına engel koyanlar hiçbir daim halkın yanında olamazlar” dedi.

25. Uluslararası Malatya Kayısı Festivalinde AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın ve iktidar milletvekilleri, belediye başkanları katılımıyla gerçekleştirilen açılışta vatandaş ile arasına engel koyanlar halktan korkanlardır diyen Başkan Yıldız “Dünya Kayısı Başkenti Malatya’da gerçekleştirilen ve 5 gün sürecek Festivale Muhalefet Partilerinin çağrılmaması nezaketsizlik ve bir o kadar da korkunun ruhlarına vurmuş halidir. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan olmak üzere bu ekonomik krizde paralarımız har vurup harman savrulmaktadır. Malatya’da Millet Bahçelerinden başka projeleri olmayanlar suni gündemlerle insanları kandırmaya çalışmaktadır ve bunun hesabını sandıkta mutlaka vereceklerdir.“ dedi.

Başkan Yıldız ayrıca AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın ve beraberinde ki Malatya Milletvekillerinin hangi yüzle Yeni Malatyaspor atkısı taktıklarını merak ettiğini belirterek “Kortej yürüyüşünde bir baktık ki Malatya’da siyaset üstü olan ve Malatya’nın reklamını en iyi yapan Kulübe hiç destek vermeyenler birden şovmen olmuşlar ve Yeni Malatyaspor atkısı takmışlar. Genel Kurula dahi gelecek yüz bulamayanlar Malatyaspor sevdalısı olmuş. Takım deplasman gideri dahi karşılayamayıp, oyuncu parasını ödeyemezken sesi çıkmayanlar birden Yeni Malatyasporu hatırlamış. Ama inanın Az Kaldı geldiğiniz gibi gitmenize, insanların dertleri ile alay etmenizin son bulmasına az kaldı” şeklinde konuştu.