Başkan Yalçın’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Genç Parti Malatya İl Başkanı Ahmet Turan Yalçın, 99. yıldönümünü yaşayacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı.

 

Büyük önder Atatürk’ün “Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare şekli, Cumhuriyet idaresidir” diyerek 99 yıl önce ilan ettiği Cumhuriyetin o günden bu yana hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam ettiğini ifade eden Başkan Yalçın mesajında şu görüşlere yer verdi.

“Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan, eşitliği ve özgürlüğü oluşturan, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin simgesidir; Bizim için Cumhuriyet, tesadüfen seçilmiş ve doğmuş bir yönetim şekli değildir. Cumhuriyet bizim için özgürlüktür, hürriyettir, demokrasidir, yaşam şeklidir. Cumhuriyet; Atatürk’tür; O’nun ilke ve devrimleridir.
Cumhuriyet’i ve Cumhuriyet’in bize kazandırdığı hak ve özgürlükleri canımız pahasına korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor, Türk Halkı’nın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”