Başkan Samanlı ” Lösemili Çocuklarımızı Hiç Bir Zaman İhmal Etmiyoruz “

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası sebebiyle bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda; “ Biliyoruz ki; lösemi, tedavi edilebilen bir hastalıktır. Yüzde 95 oranlarında tedavi edilebilen bir hastalığın en önemli unsuru erken teşhistir. Erken teşhis ile bu hastalığın verdiği zararları en aza indirmek bizim elimizde olan bir süreçtir.”diyen Başkan Samanlı’nın mesajının devamı şöyle;

 

LÖSEMİ TEDAVİ EDİLEBİLEN BİR HASTALIKTIR

 

“Bu hafta Lösemili evlatlarımız için farkındalık oluşturmanın haftasıdır. Her an herkesin başına gelebilecek bir hastalık hakkında daha bilinçli olmak ve gereken hassasiyeti taşımak için çok geç değil. Biliyoruz ki; lösemi, tedavi edilebilen bir hastalıktır. Yüzde 95 oranlarında tedavi edilebilen bir hastalığın en önemli unsuru erken teşhistir. Erken teşhis ile bu hastalığın verdiği zararları en aza indirmek bizim elimizde olan bir süreçtir.

 

Özellikle lösemi tedavisi gören çocukların moral ve motivasyonunun sevgiyle yüksek tutulması oldukça önemlidir. Lösemili çocuklarımızın en temel ihtiyacı sevgi ve umuttur. Düzenli olarak ziyaret ettiğimiz evlatlarımızın bu özel gününde yalnız bırakmıyor; onların yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Bu hastalığın zorlu tedavi şartları ile şifa arayan tüm evlatlarımıza sağlıklı ve mutluluk dolu uzun yıllar diliyorum.”