Başkan Şahin ‘den Promosyon Aldatmacasına Tepki

Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Fevzi Şahin Yapıkredi Bankasının promosyon konusunda eğitim camiasını kendilerine mahkummuş gibi gördüğünü ve bu durumu asla kabul etmeyeceklerini söyleyerek sosyal medya hesabında sert tepki gösterdi.

Başkan Şahin yaptığı açıklamada ”
Uzun zamandır gündemimizi meşgul eden promosyon konusunda geldiğimiz nokta itibarı ile Yapı Kredi Bankası kendince bir takım stratejik hamlelerle durumu farklı mecralara çekip rakamı daha alt seviyelere getirmek için uğraş içerisine girdiğini umumi vaziyetten ibret içerisinde izlemekteyiz. Özellikle 20 bin TL teklif edip daha sonra tekliflerini geri çekmek köklü bir kurumun ciddiyetine maalesef gölge düşürmüştür. Eğitim çalışanları sanki kendisine mahkummuş gibi bir tavırla hareket etmesi kabul edilemez bir gerçektir.
Bu tutum karşısında ki tavrımızı çok net bir şekilde ortaya koyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gerekirse ismi geçen bankanın tüm ürünlerini kullanmama kararı da masamızda duran seçeneklerden sadece bir tanesi. Bütün eğitim çalışanları şunu unutmasın ki Türk Eğitim Sen olarak bu işin ucu hangi mahfillere değerse değsin peşini bırakmayacağız. Hak olanı alacağız.
Eğitim Çalışanlarımıza Saygı İle Duyurulur ”

Fevzi Şahin
Türk Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı