Başkan Karaman “Basının Varlığı Güçlü Demokrasilerin Vazgeçilmez Unsurudur”

Başkan Karaman’dan 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Büyük Birlik Partisi Malatya İl Başkanı Abdulvahap Karaman, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Büyük Birlik Partisi Malatya İl Başkanı Abdulvahap Karaman, tarafsız ve özgür bir basının varlığının güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olduğunu söyledi.
’24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Karaman, 24 Temmuz 1908 tarihinin basından sansürün kaldırıldığı gün olduğunu söyledi. Bu tarihte gazetelerin ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlandığını dile getiren Başkan Karaman, “Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir” dedi.
Gerek Türkiye’nin gerekse Malatya’nın her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ekonomisine olumlu yönde yansımasında basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalarının büyük katkısı olduğunu vurgulayan Başkan Karaman, “Ülkelerin gelişiminde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, eğitme, kamuoyu oluşturma gibi işlevleri bulunuyor” ifadelerini kullandı.
İlkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışının kamuoyunun her zaman haber alma hakkına büyük katkı sağlayacağını anlatan Başkan Karaman, “Bu duygu ve düşüncelerle sansürün kaldırılışının yıl dönümünde; böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala tüm basın çalışanlarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik eder, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim” şeklinde konuştu.