Başkan Erayabakan’dan 15 Temmuz Mesajı

Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER) Malatya Şube Başkanı Kazim Erayabakan,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Erayabakan yaptığı açıklamada:

Tarihin hiçbir döneminde esareti gündemine bile almayan kahraman ecdadımızın eşsiz zaferleri bugün bizlere yarınlarımızı inşa konusunda klavuz olduğu gibi yarın da geleceğin Türkiye’sinde yeni neslin klavuzu olacaktır.

Bizler nasıl yaşarsak, bizden sonra gelenler de bizleri örnek alacaklardır. Yarınlara güzel bir ülke bırakmak için milli ve manevi değerlerimizi sonuna kadar yaşayıp, yeni neslin klavuzu olmalıyız.
Dünyada bir eşi daha olmayan milletiz, türk olmak ve bunu layıkıyla yaşamak bizlere vazifelerin en kutsalıdır.

Çünkü Türk demek güven demektir,

Türk demek mazlumun yardımcısı olmaktır. Türk demek, esaret zincirlerini kırıp, özgür, bağımsız ve vakur olmak demektir.

Türk olmak, İslam sancağını taşımak, Peygamber’in yolunda dosdoğru yürümektir.
Türk olmak, dosta güven, düşmana korku olmaktır.

Asırlardır kendi içimizden çıkan hainlerle başarılı bir şekilde mücadele eden milletimiz, 15 Temmuz’da da tarihte eşi emsali görülmemiş bir ihanetle yüzleşmiş ve yine eşsiz bir mücadeleyle bu ihaneti bertaraf etmiştir.
Dün olduğu gibi bugün de ve yine yarın da ihanetler olacaktır ve bizler her zaman bu ihanet çetelerine gereken dersi vermeye devam edeceğiz .

Bir daha 15 Temmuzların yaşanmaması için milli birlik ve beraberliği sağlamalıyız ve öz kültürümüzü yaşamalı ve yaşatmalıyız. Türk’ün Türk’ten başka dostunun olmadığını idrak ederek kendi yarınlarımızın rotasını kendimiz çizmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle şanlı direnişimizin altıncı yıl dönümünde millet olarak vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkmanın gurunu yaşıyoruz.  Hain terör örgütü FETÖ’yü bir kez daha lanetliyor, vatan müdafaasında şahadet şerbeti içen tüm şehitlerimizle birlikte, 15 Temmuz kalkışmasında hayatlarını kaybeden 251 şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine tüm sevenlerine baş sağlığı dileklerimi iletiyor, hainlere karşı mücadele de yaralanan gazilerimize, en derin şükranlarımı sunuyorum”