Başkan Avcu”Şehitlik Kavramına Hizmet Eden UDH’nin Yanındayız”

BBP  Kadın Kolları Malatya İl Başkanı Aysun Avcu ,UDH  Genel başkanı Mehmet Zafer’i ziyaret ederek şehitlik kavramına yaptıkları hizmetlerin takdire şayan olduğunu söyledi.

 

Şehit ve gazi ailelerini sürekli olarak ziyaret ederek yanlarında olduklarını belirten Başkan Avcu,dönem dönem şehit ve gazi ailelerinin temsilcileri olan Sivil Toplum Örgütlerini de ziyaret ederek istişarelerde bulunuyor. Bu bağlamda kuruldukları günden itibaren şehitlik kavramına yüksek sesle sahip çıkan Uluslararası Diriliş Hareketi Genelbaşkanı Mehmet Zafer’i ziyaret etti.

Vatanın bölünmez bütünlüğü için can veren aziz şehitlerin ve kahraman gazilerin her zaman ayrı ve müstesna bir yere sahip olduklarını belirten Başkan Avcu” Bizim için son derece önemli olan aileleri ziyaret ediyoruz ve yanlarında olduğumuzu söylüyoruz. Sivil toplum Örgütlerinin yapacağı her organizasyona da mutlaka destek vermeye devam edeceğiz.  Şehitlik kavramına ve şehadet ülküsüne hizmet için kurulan ve sahada şehit aileleri ile gazi ailelerini en iyi şekilde temsil eden Uluslararası Diriliş Hareketi’ne çok teşekkür ediyorum.  Kısa sürede yaptıkları çalışmaları takdirle karşılıyoruz ve her zaman yanlarında olacağız “ dedi.

 

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genelbaşkan Mehmet Zafer “ Sayın Aysun Avcu başkana ve yönetimine,ayrıca her zaman yanımızda olan Büyük Birlik Partisine tüm teşkilatım adına teşekkür ediyorum. Pkk’nın kendi leşine devrim şehidi dediği ve kimsenin buna ses çıkarmadığı bir dönemde derneğimizi şehitlik kavramına sahip çıkmak için kurduk ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Özellikle yanımızda olması gereken ,aynı amaca hizmet ettiğimiz bazı derneklerin karşımızda olmasına gerçekten hayret ettik ve üzüldük. Biz kimseye takılmadan,kimin ne dediğine de aldırmadan sadece işimizi yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Her zaman söyledik,bir kez daha söylüyoruz “ Şehitlik İslam’a aittir,İslama ait bir kavramdır, Pkk’nın ölüsü leştir . Biz yol arkadaşlarımızla bu kavrama hizmet edeceğiz. Yakın bir zamanda şube çalışmalarımıza hız verip yurt çapında ve yurt dışında aktif faaliyetlerimize devam edeceğiz. Çalışmalarımızda yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.