Başkan Arıcak, İtfaiye Haftasında İtfaiye Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Alperen Ocakları Malatya İl Başkanı Yalçın Arıcak,İtfaiye Haftası münasebetiyle Malatya İtfaiye Daire Başkanlığını ziyaret etti.

 

Maltya İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Katipoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Arıcak teşekkür ve kutlama mahiyetinde bir mesaj yayımladı.

Başkan Arıcak yayımladığı mesajda :

 

“Mütevazi olunmayacak şekilde gözünü kırpmadan Büyük fedakarlığı ve özverisiyle tanınan köklü İtfaiye Teşkilatımızın 308. yılını kutluyoruz. Tüm afetlere koşan bizleri bilgilendiren ve Can ve mal kaybınmızın en aza indirmek için canla başla çalışan itfaiyecilerimizi kutluyorum. Alacağımız küçük tedbirler ve dikkatli davranışlar can ve mal kaybımızı azaltacak; değerli, olanlarımızı, evlerimizi, malımızı ve doğal güzelliklerimizi koruyacaktır. Malatya İtfaiye Başkanlığı her zaman hazır vaziyettedir.

 

24 saat esasına göre görev yapmakta olan Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerini en üst düzeyde korumak için mücadele veren Can kurtarmanın ne kadar önemli olduğunun bilinci ile hareket eden, bir insanı kurtarmak tüm insanlığı kurtarmaktır anlayışıyla hareket eden, bir teşkilatın varlığı bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

Ancak Tedbir almak, bizlerin elinde olduğunun farkındayız.
Bu bağlamda İtfaiye bir aile gibidir, bizlerde bu aileyi koruyup saygı göstermek zorundayız.
Bu vesileyle, milletimizin can güvenliği için mücadele eden ve bu uğurda canlarını kaybeden İtfaiyecilerimize Yüce Allah’tan rahmet, hayatta olan ve görevi başında bulunanlara teşekkür eder kazasız belasız günler geçirmelerini dileyerek,
İtfaiye Teşkilatının İtfaiyecilik Haftası’nı tebrik ediyorum.

Malatya Alperen Ocakları olarak her daim itfaiycilerimizin yanında olduğumuzu belirterek Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı sayın Mustafa Katipoğlu’nun çalışmalarını taktirle karşılıyoruz ” dedi.