Başkan Alkan “Sadıkoğlu’ndan Özür Bekliyoruz “

Özsan Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Şemsettin Alkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadıkoğlu’ndan özür beklediklerini söyledi.

Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda : “Kooperatifimizce şehir içinde kalmış olan KSS’lerin şehir dışına çıkarılması ile ilgili devlet desteklerinden faydalanmak üzere yapılmakta olan çalışmalarımıza, 29.07.2020 tarihinde TSO başkanlığından yapılan aşağıdaki açıklama sebebiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2021 yılı programına alacakken halen alınmamıştır” diyen Başkan Alkan ,Sadıkoğlu’nun daha önce üyelere gönderdiği mesajı hatırlatarak ,mesajın yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiğini söyledi.

Kamuoyunda TSO tarafından yapılmış olan bu açıklama gerek resmi kurumlarda ve gerekse üyelerimizde zihin karıştırıcı etki göstermiştir.
Günümüze kadar geçen iki senelik zamanda bu durum çeşitli mahfillerde tartışılarak dedikodulara sebebiyet vermiştir.
Sonuçta TSO başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nun yapmış olduğu bu açıklamada sürece dahil olacaklarına dair hiç bir adım atılmamış, yapılan görüşmeler sonuçsuz kalmıştır.
TSO başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu tarafından Malatya Sanayi Sitelerinin yapımını gecikmesine sebep olan bu açıklamasından dolayı Malatya kamuoyundan ve özellikle Küçük Sanayi Sitesi esnaflarımızdan özür dilemesini bekliyoruz.

 

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Oğuzhan ata Sadıkoğlu’nun söz konusu mesajı :

“Değerli üyelerimiz; İlimiz merkezinde bulunan küçük sanayi sitelerinin taşınma süreci ile ilgili, Büyükşehir Belediyesi’nden almış olduğumuz bilgide, arsalar ile ilgili görüşme sürecinin henüz devam ettiği, taşınma noktasında herhangi bir iş yeri projesi ve yer belirlemesi yapılmadığı iletilmiştir. Ticaret ve Sanayi Odası olarak, konuya duyarsız kalmayacağımızı, sürece dahil olacağımızı ve gelişmeleri üyelerimiz adına takip ederek süreç hakkında bilgilendirmede bulunacağımızı bilmenizi isteriz. Bu süre zarfında herhangi bir ödeme yapmamanızı ve sizlerden ödeme talebinde bulunan kişileri dikkate almamanızı önemle rica ederiz” Oğuzhan Ata Sadıkoğlu