Arguvan Kapalı spor Salonu’nun Temeli Atıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arguvan ilçesinde yapılacak olan 500 seyirci kapasiteli Arguvan Kapalı Spor Salonu temel atma töreni gerçekleştirildi.

Malatya’nın 13 ilçesinde yapılan hizmet ve yatırımlarına bir yenisini daha ekleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, Arguvan ilçesinde yapımı tamamlandıktan sonra gençlerin basketbol, voleybol, hentbol ve diğer salon sporlarını yapabilecekleri Arguvan Kapalı Spor Salonu’nun temel atma töreni yapıldı.

Yaklaşık 2 bin m2 alana sahip ve 500 seyirci kapasiteli olarak inşa edilecek olan Arguvan Kapalı Spor Salonutemel atma programına, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra AK Parti MKYK Üyelerive Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfekci ve Öznur Çalık, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, MHP İl Başkanı Mesut Samanlı, Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aladağ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, siyasi parti ilçe başkanları, İl Müftüsü Veysel Işıldar, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, STK temsilcileri, gazilerimiz, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kızıldaş: Arguvan için çok önemli bir gün

Arguvan için çok önemli bir günü yaşadıklarını belirten Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “Bugün Arguvan’ın çok önemli bir eksiğini gidermek ve ihtiyacını karşılamak üzere bir araya geldik. Kapalı Spor Salonu’nun temel atma töreni hepimiz için çok ayrı bir önem taşıyor. Arguvan ilçemizin ihtiyacı vardı. Düzenlemiş olduğumuz törenlerimizi hava muhalefetleri nedeniyle iptal etmek zorunda kalıyorduk. Ama bu tesisle artık bu törenlerimizi hava muhalefeti olduğu dönemlerde kapalı bir alanda yapma fırsatımız olacak. Bugüne kadar olduğu gibi bugünde Arguvan’ımızın her türlü eksiğinde, ihtiyaçlarında altyapı hizmetlerinden yol hizmetlerine, park hizmetlerinden MASKİ hizmetlerine kadar birçok hizmeti alıyoruz.

Bu konuda hiçbir eksiğimiz, sıkıntımız yok. Arguvan’lı hemşerilerimizin daha iyi hizmet alabilmeleri, yüksek standartlarda yaşayabilmeleri için Büyükşehir Belediyemizin bize sunmuş olduğu bu hizmetlerden ve yapmış olduğu yatırımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum. Sayın Başkan Göreve geldiğinde hep şunu belirtmişti:‘Birlik-beraberlik için çalışacağız.

Malatya’nın birliğini, bütünlüğünü, beraberliğini koruyacağız. Bu anlamda hiç kimseyi ayrıştırmadan hiç kimseye farklı gözle bakmadan hizmetlerimizi sunacağız, sürdüreceğiz.’ Bizlerde Sayın Başkanın o günkü düşüncesiyle bugünkü yapılan hizmetlerinde aynı doğrultuda olması nedeniyle ilimizin birlik ve beraberliği açısından önemli hizmetlerin devam edeceğini de biliyoruz ve bu konuda tekrar kendisine teşekkür ediyorum. Sizleri ağırlamaktan, misafir etmekten ve temel atma töreninde aynı duyguyu aynı coşkuyu yaşamaktan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum”dedi.

Başkan Gürkan : Önemli olan temel ihtiyaçların vatandaşımızın ayağına gitmesidir

Arguvan ilçesinin şirin bir ilçe olduğunu belirten Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Türküler diyarındaki konuşmamıza bir şiirle başlayalım. Bu yerler bilmem ki dağ mı ovamı, Gitsem bulur muyum kendi yuvamı, kuş yolun nereye Arguvan’a mı sen götür ben haber salamıyorum. Biz geldik haber salmayı bırak hizmet etmeye geldik. Arguvan girişinde ki sıcak karşılamanızdan dolayı hanımların beylerin çocuklarımızın lavanta çiçekleriyle bizleri karşılamaları bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Arguvan çok şirin bir ilçemiz. Altyapısı tamamlanmış yolları sıcak asfalt, kültür merkezleri yapılmış, spor salonları yapılıyor, semt sahaları yapılmış, parklarının yapılması önemli bir hadise. Biz göreve geldiğimizde ne dedik ‘güneş gibi olacağız gözünü kapatmayan perdesini kapatmayan nasıl ki güneşin ışığından ısısından yararlanıyorsa bizim hizmet anlayışımızda o şekilde olacak’ dedik. Yunus Emre’nin deyimiyle ‘Biz gelmedik kavga için bizim işimiz sevgi işi dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldik’

Ayrıca Malatya bizim için çok önemlidir diyen Sayın Cumhurbaşkanımız bakanlar kurulunda “Malatya benim memleketimdir “dedi.  Oraya ne gerekiyorsa yapın talimatlarını verdi. Şu anda bizler ne talep edersek Sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde, bakanlarımızın ve milletvekillerimizin sayesinde her konuda yolumuz açıktır. Malatya halkı olarak başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza ve milletvekillerimizin hepsine şükranlarımı ifade ediyorum ”  dedi.