Antalya’da Kahraman Gaziyi Darp Ettiler

Antalya’nın İbradı ilçesi, Üzümdere Mahallesi ’de 23 Numarada oturan Kıbrıs Gazisi Nail Güzel ve Eşi Azize Güzel ‘e cani saldırı…
.
İbradı Üzümdere mahallesinde gerçekleşen menfur olayda, Gazi Nail Güzel ‘in kapısının önünde park halindeki aracın önüne ve arkasına park yaparak aracının çıkışı kısıtlanınca, Gazi Nail Güzel’in Eşi Azize Güzel ” aracımızın önünü arkasını kapatmayın yavrum, araç üzüm yüklü pekmez yapmaya gideceğiz” demesinin üzerine, yakın akrabası ve komşusu Mustafa İsa Yılmaz, Hatice Yılmaz, Şerife Karataş ve yanlarında bulunan iki kadın önce 67 yaşında ki Azize Güzel’ e gazilik ünvanına ve ailesine ağıza alınmayacak hakaret dolu küfürler ederek, darp edince, 72 yaşındaki Gazi Nail Güzel’in dışarıdan gelen kavga seslerini duyması üzerine kapıya çıkmasıyla eşi , Azize Güzel’i yerde darp edilmiş şekilde görüp panikleyince Mustafa İsa Yılmaz bu kez de Gazi Nail Güzel’ e saldırıda bulunup, boğazını sıkarak defalarca yumruk atıp öldüresiye dövdü.
.
Akseki Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kahraman Gazi Nail Güzel ve Eşi Azize Güzel’in durumu ciddiyetini koruyor.

.
Yapılan araştırmalar sonucunda; Gazi Nail Güzel ve Eşi Azize Güzel’ e saldırıda bulunan Mustafa İsa Yılmaz ‘ın Astsubay olarak, Muğla Dalaman’daki görev yaptığı birlikten izinli olduğu ve Astsubaylık görevini kötüye kullanarak sürekli olarak Gazi Nail Güzel ve eşine tehditte bulunduğu  öğrenildi.
.

Olayla ilgili araştırma başlatılarak, İbradı jandarma komutanlığı ekipleri tarafından takibe alındı…

Türk milleti her an her zaman  Gazilerimizin ; her şart altında yanlarındadır . Ve daima yanlarında  olacaktır. Gazilik ölüme meydan okuyan, korkuya savaş açan inanmış bir yüreğin kıvancıdır. Bu şerefli kıvılcımların ve şehitlerimizin sayesinde nefes alıyor , hayatımızı daim ettiriyoruz….

Geçmiş olsun Gazim!

Haber : Dilara Köse Akdeniz