Akçadağ’ın Geleceği Masaya Yatırıldı

Malatya’nın önemli ve aktif sivil toplum kuruluşu Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkezi yönetim kurulu toplanarak Akçadağ İlçesinin geleceğiyle ilgili istişarelerde bulundular.

Malatya Derin Haber – Kayhan İnceoğlu

 

Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi Burhan Kılıç ve Aydın Alkış’ında katıldığı Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkez yönetim Kurulu toplantısında önemli kararlar istişare edilirken Yeşilyurt ve Battalgazi İlçelerine Şube kurulması ele alındı.

Yaklaşık 4,5 saat süren istişareli yönetim kurulu toplantısında Genel Başkan Murat Maskar çalışmalar hakkında bilgilendirme yaparak herkesin düşüncelerini ve yapılmak istenen çalışmaları dinledi.

Maskar” Akçadağ Herkesin Ortak Paydasıdır. “

Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murat Maskar” Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkezi olarak gerçekleştirdiğimiz toplantıya katılım sağlayan Akçadağ İlçemizin değerlerinden kıymetli  Meclis üyemiz Sayın Burhan Kılıç ve Yusuf Kılıç’a, Aydın Alkış başkanıma, Anavatan Partisi Yeşilyurt İlçe Başkanı Sayın Hepsen Metin Hanımefendiye ayrıca  Kıymetli Yönetim kurulu üyelerimize teşekkür eder, Genel merkez olarak Yeşilyurt ve Battalgazi şubelerimizin  kurulması için alınan kararın hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah dan  temenni ediyoruz.

Yaklaşık 2 yıldır Akçadağ ilçemiz ve hemşerilerimize hizmet için çıktığımız yolda Allah’ın izniyle çok güzel çalışmalara imza atarak gönüllere dokunduk. Buradaki en büyük başarımız ise Akçadağlı hemşerimizle birlikte hareket ederek ortak akılla yönetim kurulumuzla birlikte Akçadağ’ın sorunlarına merhem olduk.

Yıllardır yetim muamelesi gören ilçemiz Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkezinin çalışmalarıyla geleceğe daha emin adımlarla ilerliyor. Çünkü Akçadağ Dayanışma Derneği Akçadağ’ın değerleriyle hemşerileriyle hizmetlerini birlikte istişare ederek yapıyor.

Ben değil biz anlayışının hakim olduğu genel merkezimizde birbirinden değerli büyüklerimizin de tecrübelerinden faydalanarak hizmetlerimizi yapıyoruz. Destek sizden Hizmet bizden diyerek çıktığımız bu kutlu hizmet yolunda her gün güçlenerek Akçadağ ilçemizi layık olduğu hedeflerine biraz daha yaklaştırmanın gayretiyle çalışıyoruz.

Önümüze çıkan engellerden dolayı Yılmıyoruz, Korkmuyoruz, vaz geçmiyoruz. Çünkü biz Akçadağlıyız. Akçadağlı olmak ayrıcalıktır. 3. Merkez ilçe olması için Akçadağ’ımızı her alanda geleceğe hazırlıyoruz. Biz Bir Olursak Birlikte olursak başarılı oluruz. Şube konusunda ise en büyük desteği tabi ki Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi Sayın Burhan Kılıç‘ın  sunacağını büyüklerimizin sunacağını biliyoruz. Kendilerine toplantımıza katıldıkları için teşekkür ediyorum.“