15 Temmuz, Özürlüğüne Bağlılığını Tüm Dünyaya Haykıran Asil Milletimizin Destanıdır

Büyük Birlik Partisi Malatya İl Başkanı Abdulvahap Karaman, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Karaman Yayınladığı mesajda; “ 15 Temmuz gecesi gerçekleşen, asla unutmayacağımız ve unutturmayacağımız hain darbe girişimi, ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve geçmişte de olduğu gibi özgürlüğüne bağlılığını tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğratılmıştır.

Tarih boyunca sayısız örneğine şahit olduğumuz şanlı direnişlerden ve kahramanlık destanlarından bir tanesini de 15 Temmuz gecesi yaşadık. Birlik ve beraberliğimiz bu gece bir kez daha perçinlendi. Vatan millet sevdalısı, demokrasi yanlısı tüm vatandaşlarımız ülkemizin işgal girişimine sessiz kalmadı. 

Anayasal düzeni yıkmak, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmak amacıyla FETÖ/PDY Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe girişimi; “Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır” diyerek sokaklara inen ordumuzun sağduyulu vatanperver komutanları, askerimiz, polisimiz ve milletimiz tarafından bir bütün olarak hareket ederek hainlere karşı mertçe, dik durarak, tanklara karşı göğüslerini siper ederek, canları pahasına hain kalkışmayı engellenmiş ve devlet-millet bütünleşmesiyle tarihe altın harflerle yazılmış bir destan halini almıştır.

Büyük Türk Milleti; nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırıları ve düşmanca kalkışmaları, 15 Temmuzda olduğu gibi, daima ortadan kaldıracak inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahip olarak hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşücülerle; Ay yıldızlı şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli birlik mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, minnet, şükran, rahmetle anıyor, çok kıymetli ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.